Zpět na » Primera Division » Poslední překážka na cestě Rabiota do Barcelony. Hodně velká

Primera Division - Poslední překážka na cestě Rabiota do Barcelony. Hodně velká

Poslední překážka na cestě Rabiota do Barcelony. Hodně velká © fichajes.net - Adrien Rabiot

1

Líbilo se

01.12. - Adrien Rabiot je jedním z hlavních přestupových cílů Barcelony pro letní transferové okno. A vzhledem k tomu, že mu končí v červnu smlouva a novou odmítá v Paris St. Germain podepsat, by se dalo usuzovat, že jeho přesunu na Camp Nou v podstatě nic nebrání. Ovšem to je omyl, obléci mladého francouzského záložníka do dresu Barcy asi nebude úplně jednoduché.

Vše to vypadá ideálně nalajnované. Barcelona chce, stejně jako loni v létě, Adriena Rabiota, hráč má touhu podepsat přestupní lístky katalánskému klubu, tudíž teoreticky není co řešit. Navíc by nemusela platit ani euro. Nicméně podle zpráv ze španělského tisku se může přesun 23letého středopolaře proměnit v běh na pořádně dlouhou trať.

Poslední překážkou na cestě Rabiota do Barcelony se zřejmě stane jeho agent(ka), matka Veronique, která je proslulá jako hodně tvrdá vyjednavatelka. „Rabiotova matka je teď úplně poslední zádrhel, vyjednat s ní podmínky smlouvy asi bude hodně náročné," píše novinář Gabriel Sans z Mundo Deportivo.

Měla by Barcelona získat Rabiota?
Ano
Ne

Veronique Rabiot dobře zná přednosti svého syna a při jednáních se je snaží patřičně prodat. Ostatně zatím krachují jednání ohledně teoretického prodloužení smlouvy Adriena v Parku princů. „Při jednáních s vedení PSG se nechtěla hnout ze svých požadavků, argumentovala tím, že když je klub schopen utratit 400 milionů eur na posily, měl by náležitě ocenit i své hráče v kádru. Podle zpráv z pařížských deníků dokonce měla vznášet požadavky i v tom, na které pozici bude Rabiot hrát a kolik minut by měl hrát," píše MD.

Odmítla prý vyjednávat i se sportovním ředitelem Antero Henriquem a hodlala mluvit jen s prezidentem Al-Khelaifim. Podle kuloárních informací požadovala plat 10 milionů eur a podpisový bonus ve výši 15 milionů eur, zatímco PSG bylo ochotno nabídnout 7,2 milionů eur ročně plus bonusy ve výši 3 milionů eur, ovšem bez podpisové prémie.

Barcelona už má takhle hodně napjatý rozpočet a nepředpokládá se, že by Rabiotovi byla ochotna zaplatit částku, kterou požadovala jeho matka.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články