Zpět na » Primera Division » Nechtěl jsem chytat rozjetý vlak, vysvětlil Conte důvody toho, proč odmítl Real Madrid

Nechtěl jsem chytat rozjetý vlak, vysvětlil Conte důvody toho, proč odmítl Real Madrid

Nechtěl jsem chytat rozjetý vlak, vysvětlil Conte důvody toho, proč odmítl Real Madrid © as.com - Antonio Conte

0

Líbilo se

13.11. - Jeho jméno bylo nejčastěji zmiňováno v souvislosti s angažmá v Realu Madrid, když to měl Julen Lopetegui na lavičce nahnuté a o to víc ve chvíli, kdy nakonec na jeho odvolání došlo. Antonio Conte se ale s Bílým baletem na angažmá nedomluvil a vysvětlil také důvod, proč tomu tak bylo.

Antonio Conte byl po odchodu z Chelsea bez angažmá. Už když dal Realu sbohem Zinedine Zidane se mělo zato, že Real přivede na Bernabéu italského stratéga. Nicméně Bílému baletu dával košem jeden trenér za druhým a nakonec padla volba na Lopeteguiho. Ten ale ve funkci vydržel jen do konce října a právě v tu chvíli se čekalo, že nastal správný okamžik pro příchod italského kouče.

Jenže nakonec to nedopadlo. Nejprve se do médií provalila informace, že to mělo být kvůli penězům. Ať už mělo jít o vypořádání bývalé smlouvy s Blues či údajně vysokým platovým požadavkům v novém Conteho kontraktu v Madridu. Pak noviny přinesly další důvody, kvůli nimž Conte měl nabídku Blancos odmítnout, a to byla prý rebelie kabiny, především kapitána Ramose.

„Nechci chytat rozjetý vlak. Nikam nepospíchám. Čekám na červen, abych zahájil nějaký nový projekt," vysvětlil své rozhodnutí nepřijmout nabídku od 13násobného evropského šampiona. „Teď necítím potřebu trénovat. Pro trenéra mojí úrovně je lepší čekat, než přebírat mužstvo v této fázi sezóny."

A měly snad na jeho rozhodnutí vliv Sergia Ramose, který prohlásil, že s madridskou kabinou nic nezmůže někdo, kdo by si chtěl vynutit respekt tvrdou rukou? „Slova Ramose? Pokud trenér přijde k mužstvu, bere si sebou i vychování a respekt, něco, co se rovněž očekává od hráčů. Pokud něco chybí, začínají problémy," řekl Conte.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, as.com

Nejnovější články