Zpět na » Primera Division » Posledních 5 chyb barcelonského Piquého, za které sklízí kritiku

Posledních 5 chyb barcelonského Piquého, za které sklízí kritiku

Posledních 5 chyb barcelonského Piquého, za které sklízí kritiku © FotbalPortal.cz - Gerard Piqué

2

Líbilo se

08.10. - VIDEO Už toho má dost. Za poslední týdny je neustálým terčem kritiky, podle něj nespravedlivé. Ovšem je pravdou, že barcelonský obránce Gerard Piqué svými posledními výkony na zeleném pažitu svým kibicům hodně nahrál. Jen v posledních čtyřech zápasech, které Barca nevyhrála, spáchal pět omylů. Jak hodně závažné byly posuďte sami.

Barcelona - Girona 2:2

V tomto utkání, které odstartovalo tristní šňůru Barcelony, udělal Piqué hned dvě chyby. Nejprve při gólu hostí na 1:1 trochu laxně zareagoval na centr z pravé strany, Stuani ho předskočil a následně poslal míč za záda Ter Stegena. Posléze ho v běžeckém souboji trumfnul Portu, jeho střela sice gólem neskončila, ale dorážka Stuaniho už ano. Částečně Piqué svoji chybu napravil aspoň tím, že vyrovnávací gól na 2:2 nesl jeho podpis.Leganés - Barcelona 2:1

Chyba na stadionu Butarque byla zřejmě tou největší, jíž měl Piqué na svědomí nejen v této sezóně ale možná v několika posledních. Leganés podniklo brejk, domácí útočník El Zhar ale špatně zpracoval centrovaný míč, který mu odskočil od nohy a dostal se k Piquému. Mohl s ním pohodlně naložit, například odkopem za brankovou čáru. Nicméně namísto toho balón poslal středem hřiště, kde ho zachytil Óscar a dal gól.

Barcelona - Athletic Bilbao 1:1

V dalším ligovém utkání sice nevyrobil Piqué žádnou do nebe volající hrubici, nicméně po zápase, jenž skončil další bodovou ztrátou, byl kritizován za to, že gól De Marcose padl kvůli tomu, že svým postavením zrušil možné postavení mimo hru střílejícího hráče.

Valencia - Barcelona 1:1

Na Mestalle se Piqué opět předvedl v tom záporném slova smyslu, když hned ve druhé minutě zahrávali domácí Netopýři rohový kop, ale barcelonský stoper se nepochopitelně místo odhlavičkování balónu sklonil a zády ho poslal za sebe, kde ho uklidil do branky Garay.

Je kritika Gerarda Piquého z posledních dní oprávněná?
Ano
Ne
Created with Quiz Creator

Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, marca.com

Související odkazy
Nejnovější články