Zpět na » Primera Division » Španělské lize hrozí stávka. Kapitáni všech klubů odmítají zápasy v USA

Španělské lize hrozí stávka. Kapitáni všech klubů odmítají zápasy v USA

Španělské lize hrozí stávka. Kapitáni všech klubů odmítají zápasy v USA © as.com - Bude se španělská liga hrát v Americe?

0

Líbilo se

23.08. - Není to tak dlouho, co vedení španělské La Ligy uzavřelo dohodu se společností Relevent o pořádání ligového zápasu ve Spojených státech nebo Kanadě po dobu následujících 15 let. Už tehdy ale proti tomuto záměru vystoupil předseda hráčské asociace David Aganzo. Pozice sdružení prvoligových hráčů nyní ještě zesílila poté, co se za něj postavili kapitáni všech 20 klubů Primera División. Rýsuje se konflikt, nebo dokonce stávka?

Španělské lize hrozí stávka. Všech dvacet kapitánů prvoligových klubů se totiž na včerejší společné schůzce shodlo na tom, že je jim představa uskutečnění ligového utkání na americké půdě zcela proti srsti.

Už před týdnem prezident La Ligy Javier Tebas uzavřel dohodu se společností Relevent o pořádání jednoho zápasu ročně po dobu následujících 15 let na americké půdě. Argumentoval tím, že všechny přední soutěže v dalších sportech jako jsou NFL, NBA, MLB či NHL takto postupují, aby svoji soutěž propagovali i před fanoušky z jiných kontinentů.

Jenže už tehdy prezident hráčské asociace (AFE) David Aganzo lamentoval, že se celá dohoda uskutečnila za zády klubů a má přinést prospěch a výdělek pouze do kasy LFP, přičemž hráči jsou jako rukojmí rozhodnutí jednoho muže.

Na základě výsledků včerejšího jednání s hráči chce příští měsíc jednat Aganzo s Tebasem. A naznačil, že hráči jsou ochotni jít v krajním případě až do stávky. „Všichni hráči jsou proti této myšlence,“ zopakoval výsledek jednání, kterého se za Barcelonu zúčastnili Sergio Busquets se Sergi Robertem, ze strany Realu Madrid pak byl přítomen Sergio Ramos s Nachem.

Cesta k zápasům v USA nebo Kanadě je ale ještě dlouhá. Kromě souhlasu hráčů bude LFP každopádně potřebovat povolení španělského svazu, ministerstva zahraničí a ministerstva sportu.

Už jen pořádání srpnového španělského Superpoháru na území marockého Tangeru vyvolalo velkou polemiku a ligový zápas by způsobil ještě větší problémy, jelikož držitelé permanentek jednotlivých klubů by mohli požadovat odškodnění. Deník AS spočítal, že v případě zápasu Realu Madrid, by to mohlo ligové vedení stát až 3 miliony eur.

Každopádně zrovna madridský klub není této myšlence příliš nakloněn. Naopak prezident Barcelony je záměrem představit klub v USA přímo nadšen. V médiích už se spekulovalo, že by třeba katalánské derby s Gironou nebo duel s Betisem mohl být tím vyvoleným.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, dailymail.co.uk

Související odkazy
Nejnovější články