Zpět na » Primera Division » Konec ságy dvou barcelonských hráčů. Jejich nová budoucnost je v Evertonu

Konec ságy dvou barcelonských hráčů. Jejich nová budoucnost je v Evertonu

Konec ságy dvou barcelonských hráčů. Jejich nová budoucnost je v Evertonu © FotbalPortal.cz -

2

Líbilo se

09.08. - Byly to nekončící spekulace a debaty, které se vedly ohledně příštího působení dvou barcelonských hráčů, Yerryho Miny a Andreho Gomese. Až poslední den přestupového okna jim ale přinesl rozluštění tajenky. Oba hráči se přesouvají do Goodison Parku, domovského stánku Evertonu.

Kolumbijec Yerry Mina do klubu Premier League přestupuje takzvaně natvrdo, na trvalý přestup. Finanční údaje přestupu by měly činit podle Diario Sport 30,25 milionů eur pevná částka a 1,5 miliony eur na bonusech. Barcelona tak na hráči, kterého kupovala teprve v lednu z Palmeiras, slušně vydělala. Přestupová částka totiž tehdy činila 11,8 milionů eur a to byla ještě navýšena vzhledem k tomu, že azulgranas nechtěli na Minův přestup čekat na léto, jak bylo původně domluveno.

Barca má navíc podle oficiálního webu na Minu opci, na jejímž základě ho může v budoucnosti koupit. Deník Marca tvrdí, že se jedná o 60 milionů eur.

André Gomes putuje stejným směrem, ovšem podmínky jeho transferu jsou odlišné. Ačkoliv se vedení snažilo portugalského záložníka prodat, požadovalo za něj 20 milionů eur, nakonec kývlo alespoň na hostování, za nějž klub z Camp Nou vyinkasuje 2,25 milionů eur. Jestli má anglický klub na Gomese nějakou přestupovou opci uvedeno nebylo. Každopádně katalánský klub ušetří celý jeho plat.

Gomes do Barcelony přicházel s velkým očekáváním před dvěma roky za 30 milionů eur z Valencie, ale jeho výkony byly na Camp Nou velkým zklamáním. Už během loňského léta se ho Barcelona snažila marně prodat, překážkou byl ale především jeho vysoký plat, jenž měl v Barceloně domluven a pod nějž nechtěl v novém působišti jít.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Nejnovější články