Zpět na » Primera Division » Dortmund se brání odchodu své hvězdy do Realu Madrid

Dortmund se brání odchodu své hvězdy do Realu Madrid

Dortmund se brání odchodu své hvězdy do Realu Madrid © elpais.com - Raphale Guerreiro

3

Líbilo se

22.06. - Zatím Real Madrid utrácel dalo by se říci za talentované mládí, než za žhavou současnost. Bílý balet investoval do Rodryga a Lunina, dvou hráčů, kteří možná jednou obléknou bílý dres. Nicméně pro zlepšení kádru před blížící sezónou bude třeba přivést i některé, dalo by se říct hotové hráče. Ty, kteří mohou okamžitě naskočit do rozjetého vaku a podávat očekávané výkony.

Jedním z takových postů, který je z pohledu klubového vedení 13násbného evropského šampiona třeba posílit, je levý obránce. Tam je jednoznačnou jedničkou samozřejmě Brazilec Marcelo. Jeden z nejlepších beků současnosti.

Jenže záda mu kryl Theo Hernández, u nějž se předpokládaly mnohem lepší představení, když ho Real kupoval od sousedů z Atlética Madrid. V sezóně 2016-17 totiž na sebe během hostování v Alavésu hodně upozornil a vysloužil si tak přestup na San Bernabéu. Tam se ale nedokázal úplně aklimatizovat a zůstal hodně dlužen.

Real proto hledá jiného hráče na tuto pozici a v hledáčku mu, i díky výkonům na MS v dresu Portugalska, uvízl Raphael Guerreiro. Fotbalista, který působí v Borussii Dortmund, kam přišel v roce 2016 za 12 milionů eur z Lorientu.

O hráče se ale Real nezajímá sám, touží po něm i Paris SG v čele s novým trenérem Thomasem Tuchelem, jenž zná francouzského rodáka ze vzájemného působení v dortmundském klubu.

Jenže Borussia zatím veškeré touhy na přestup hráče šmahem chladí. Guerreira nemá zájem v žádném případě prodávat a pokud ano, pak jedině za cenu, která by se odmítnout nedala.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, elespanol.com

Související odkazy
Nejnovější články