Zpět na » Primera Division » Neymar chce jednat o svém odchodu z PSG

Neymar chce jednat o svém odchodu z PSG

Neymar chce jednat o svém odchodu z PSG © mundodeportivo.com - Neymar

7

Líbilo se

11.05. - Je to jak nekonečná telenovela. Příběh brazilského útočníka Neymara totiž napsal další díl. V něm se zase o něco víc zvětšila možnost, že by po skončení sezóny opustil svůj současný klub z Parku princů a vydal se zpět do španělské ligy. Do Realu Madrid.

Podle informací ze španělských médií dělá brazilská hvězda PSG všechno pro to, aby od nadcházející sezóny oblékala bílý dres Realu Madrid.

Pokud by se celý transfer nakonec uskutečnil, byl by to zřejmě ještě skandálnější přestup, než byl svého času přesun Portugalce Luise Figa z Barcelony do Realu Madrid. Minulé léto totiž PSG vykoupil Neymara z Barcelony a nynější přestup k madridské konkurenci by vyvolal velkou vlnu emocí.

Podle deníku Le Parisien měl svým spoluhráčům říct, že pokud vyhraje s Brazílií mistrovství světa, už se zpátky do Paříže nevrátí.

Deník Marca zase uvádí, že požádal vedení klubu o schůzku, na níž by se dojednal jeho odchod z klubu. Neymar prý lituje přestupu do Ligue 1, kterou považuje za málo soutěživou a dokonce prý připustil, že má problémy v kabině. Tam ho nepřijalo především argentinské jádro tvořené Di Maríou, Pastorem a také Lo Celsem.

Přestupová částka by samozřejmě vystoupala do závratných výšin. Předpokládá se že od 260 do 300 milionů eur. Existuje prý ale ústní slib mezi zainteresovanými stranami (výkupní klauzule jsou ve francouzské lize zakázané), podle nějž by mohl být Neymar volný za stejnou částku, jakou za něj PSG zaplatilo Barceloně, tedy 22 milionů eur. Ale to až napřesrok, v létě 2019.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, thesun.co.uk, marca.com

Související odkazy
Nejnovější články