Zpět na » Primera Division » Mourinho se s Casillasem opravdu neměli rádi. Portugalec ho neváhal ponížit

Mourinho se s Casillasem opravdu neměli rádi. Portugalec ho neváhal ponížit

Mourinho se s Casillasem opravdu neměli rádi. Portugalec ho neváhal ponížit © FotbalPortal.cz - José Mourinho ponižoval Casillase

2

Líbilo se

20.04. - José Mourinho a Iker Casillas se neměli moc v lásce. Portugalský manažer, aktuálně ve funkci u Manchesteru United, během svého působení v Realu Madrid odsunul tehdejší ikonu klubu Ikera Casillase na lavičku náhradníku a vůbec jejich vztah nebyl úplně dobrý.

Že arogantní trenér, který v Madridu neprožil úplně úspěšné angažmá, neměl daleko ani k ponižování hráčů, svědčí výpověď brazilského gólmana Julia Césara, jenž zná Mourinha během působení v milánském Interu.

Celá historka se pojí k finále Konfederačního poháru v roce 2013, v němž Brazílie překvapivě jednoznačně přejela tehdy nejlepší reprezentaci světa Španěly 3:0.

Julio Cesar přebíral cenu pro nejlepšího gólmana Konfederačního poháru 2013 v dresu Ikera Casillase

Julio César chtěl po takovém debaklu projevit zkroušenému brankáři Casillasovi podporu a v okamžiku, kdy přebíral trofej pro nejlepšího hráče celého turnaje, si na sebe navlékl dres španělského gólmana obrácený jmenovkou a číslem dopředu.

Toto gesto ale příliš nezapůsobilo na Josého Mourinha, který Césarovi hned po zápase napsal esemesku. „Když jsem přišel do kabiny, měl jsem na telefonu zprávu od Mourinha. Měl s Casillasem problémy v Realu Madrid. Psal mi, že jsem blázen, že to je on, kdo by na sobě měl mít můj dres. A ne naopak. Doslova napsal: ,Jednou rukou toho pochytáš víc než Casillas“.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, thesun.co.uk

Související odkazy
Nejnovější články