Zpět na » Primera Division » Neymar? Nebo jiná hvězda? Žádný problém. Real má pokladnu nabitou k prasknutí

Primera Division - Neymar? Nebo jiná hvězda? Žádný problém. Real má pokladnu nabitou k prasknutí

Neymar? Nebo jiná hvězda? Žádný problém. Real má pokladnu nabitou k prasknutí © FotbalPortal.cz - Kterou posilu uloví Real Madrid?

3

Líbilo se

26.01. - Když v létě kupoval Paris Saint Germain z Barcelony Brazilce Neymara, mnozí jen nevěřícně valily oči nad částkou, jakou bez skrupulí vysolil klub z Parku princů a mělo se za to, že podobné sumy jsou v aktuálním fotbale ostatním klubů, bez podpory „petrodolarů“ z arabského světa, zapovězeny. Jenže chyba lávky.

Jak informoval deník Marca, ve špatné finanční situaci se rozhodně nenachází ani madridský Real, který si dělá zálusk právě na mrštného útočníka Paris SG. Ten projevil nespokojenost se svým půlročním působením ve francouzské lize a stýská se mu po té španělské. Dveře do Barcelony si zabouchl sám a tak se pro případné angažmá přímo nabízí Bílý balet.

Paris SG rozhodně nemá v plánu hráče, kterého získal teprve v srpnu, za žádnou cenu prodávat. Ovšem pokud by Blancos složili výkupní klauzuli, která se má pohybovat kolem 200 milionů eur, nebylo by co řešit.

Ale kde by takovou sumu Real Madrid vzal? Nepředpokládalo se, že by španělský klub mohl vysázet za hráče takový obnos.

Ovšem redaktoři deníku Marca zjistili, že Real Madrid má naškudleno v kase kolem 300 milionů eur. Klíčem k tak pozitivní finanční bilanci je především skutečnost, že od roku 2014 neuskutečnil žádný nákladný přestup, který by ho takzvaně vysál. Tehdy James Rodríguez, který už nyní působí v Bayernu, stál pokladníka 80 milionů eur. Od té doby nedošlo na žádnou jinou operaci, která by se finančně blížila těm jako byly příchody Cristiana Ronalda (96 milionů eur) nebo Balea (101).

Loni například královský klub uzavřel hospodaření se ziskem 178 milionů eur. Pak tu jsou nezanedbatelné příjmy od sponzorů, kdy například od jedné americké firmy obdrží za „podstoupení digitálních práv“ za čtyři roky 200 milionů eur. A samozřejmě se počítá i s tím, že by nějaká částka přitekla do pokladny z prodeje hráčů stávajícího kádru, jako to bylo naposledy u Moraty, historicky nejdražšího transferu pryč z klubu v celé historii.

Na rozdíl od ostatních klubů, které se potýkají s regulemi finančního Fair play, je Real v tomto směru naprosto v klidu. Jeho finanční situace je jedním slovem dobrá a to i přes vlnu prodlužování smluv, která proběhla ve druhé polovině roku 2017. Proto se může Real směle zajímat o případné posily. V první řadě Neymara, hned po něm De Geu, Lewandowského, Hazarda nebo Kanea. Kterou z nich si nakonec vybere?

Koupí Real Madrid Neymara z PSG?
Ano
Ne
Survey maker

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, marca.com

Anketa

Podaří se Realu koupit z PSG Neymara?

Ano (8)

Ano 47,1%

Ne (9)

Ne 52,9%
Celkový počet hlasů: 17
Loading... Uklávám Váš hlas.
Související odkazy
Nejnovější články