Zpět na » Primera Division » Z přestupu Kepy do Realu sešlo. Gólman prodloužil smlouvu s Athleticem Bilbao. Přijde De Gea?

Z přestupu Kepy do Realu sešlo. Gólman prodloužil smlouvu s Athleticem Bilbao. Přijde De Gea?

Z přestupu Kepy do Realu sešlo. Gólman prodloužil smlouvu s Athleticem Bilbao. Přijde De Gea? © thesun.co.uk - Stane se De Gea novým brankářem Realu, když alternativa Kepa padla?

1

Líbilo se

22.01. - Ve světě fotbalu to tak občas chodí, Ačkoliv se bral přestup gólmana Kepy Arrizabalagy z Atheticu Bilbao do Realu Madrid za hotovou věc, nakonec na něj nedojde. Fotbalista, kterému končila smlouva v červnu, totiž podepsal závazek nový až do roku 2025 a notně narostla i jeho výkupní klauzule.

Původně to měla být jenom otázka kdy. Jestli talentovaný 23letý gólman španělské jednadvacítky posílí řady Realu Madrid už v lednu, nebo se bude čekat až Kepovi doběhne v létě smlouva na San Mamés a zadarmo se přesune na San Bernabéu. Ani první varianta původně Real nijak netrápila. Bílý balet byl totiž připraven zaplatit v plné výši klauzuli v tu chvíli platnou, jenž činila 20 milionů eur.

Vztahy mezi brankářem a vedením Athletica byly hodně napjaté vzhledem k neochotě hráče podepsat nabízenou novou smlouvu. Jednání se táhla déle než rok. Laso nad ním ze špičkového klubu navíc působilo jako magnet. Jenže pak se začalo všechno bortit. Nejprve brankářovo zranění nohy, kvůli němuž si musel vyslechnout i narážky, že se chce schválně do uskutečnění přestupu ulít ze služeb Athleticu. A pak postoj kouče Zidaneho. Ten totiž rezolutně odmítl příchod hráče v lednu a Kepa koneckonců nevěděl, jestli by byl vůbec vítán případně v létě.

Kepa Arrizabalaga při podpisu nové smlouvy s prezidentem Athleticu Urrutiou

To zřejmě přimělo Kepu změnit názor a podepsat novou smlouvu, která podle zákulisních informací minimálně vyrovná tu, kterou mu slíbil Real. Deník Marca uvádí, že suma, kterou mu nabízelo Bilbao na počátku jednání, byla šestkrát nižší než ta, jíž má na papíře nyní.

Hráč tak bude k baskickému klubu vázán až do roku 2025 a výkupní klauzuli už bude mít mnohem vyšší - 80 milionů eur. Přišel tedy opět čas na příchod De Gey?

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články