Zpět na » Primera Division » Rijkaard: Sevilla si zasloužila vyhrát

Primera Division - Rijkaard: Sevilla si zasloužila vyhrát

0

Líbilo se

04.03. - Včerejší večerní porážka jeho týmu na stadionu Sancheze Pizjuana v Seville se příliš nezamlouvala trenéru FC Barcelona Franku Rijkaardovi. Zápas byl dobře nakloněný pro jeho svěřence, tři body ale nakonec zůstali v kapse domácího týmu.

Sevilla tak znovu získala zpět vedení v ligové tabulce a pro Barcu začal životně důležitý týden dost nešťastně. Frank Rijkaard přišel na tiskovou konferenci velmi vážný. "Začali jsme velmi dobře, kontrolovali jsme zápas. Myslím si, že po penaltě nás trochu víc přitlačili a my jsme naopak byli méně agresivní. Byla to velká šance ale propásli jsme ji," poukazuje Rijkaard na téměř nevýhodu, kdy tým hraje v početní výhodě.

Je to něco, co se stává docela často. Když hrajete proti jedenácti a najednou soupeři vyloučí hráče, v hlavě máte najednou pocit, že můžete hrát ve větším klidu," prohlásil Rijkaard. Holanďan trochu polichotil včerejšímu vítězi: "Sevilla si zasloužila vyhrát. Hodně a důrazně bojovala. Je to mužstvo, co hraje velmi organizovaně a na hřišti je disciplinované. Všechno fungovalo dobře, odebrali míč a vytvořili nebezpečí. Problém je, že jsme zapoměli, jak rozhodnout utkání, měli jsme zařadit větší rychlost, ale bohužel to bylo naopak."

Tak jako obvykle nechtěl vynášet osobní soudy, co se týče vyloučení Giulyho, nebo situací kolem obou branek Sevilly. "Giuly reagoval tak, jak by neměl, Alves to udělal, když se hrálo s míčem a nebylo to vidět," uvedl Rijkaard, že Brazilec je v těchto situacích mnohem zběhlejší. "Jejich branky, to je kolektivní vina, při které nám chyběla agresivita a pozornost, abychom neztratili míč. Nelíbí se mi vinit jednotlivé hráče, protože vyhráváme i prohráváme společně."

Co se týče ztraceného vedení v ligové soutěži řekl: "byl to ten nejlepší moment, abychom se připravovali s větší agresivitou a motivací, utkání sice bylo důležité, ale ne rozhodující pro celou soutěž."

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články