Zpět na » Primera Division » Zidane si gólmana nepřál. Real ho ale koupí ještě teď v zimě

Zidane si gólmana nepřál. Real ho ale koupí ještě teď v zimě

Zidane si gólmana nepřál. Real ho ale koupí ještě teď v zimě © as.com - Kepa Arrizabalaga

1

Líbilo se

16.01. - Vypadá to, jako by názor trenéra nikoho nezajímal. Kouč Bílého baletu Zinedine Zidane totiž ještě před pár dny prohlašoval do světa, že žádnou posilu, tedy ani brankáře, v lednu přivést nechce a nepotřebuje. Jenže vedení, Zidanemu navzdory, chce gólmana Athleticu Bilbao Kepu Arrizabalagu koupit ještě před uzavřením lednového okna.

Podle nezávislé baskické televize ETB vedení Realu Madrid před pár dny oznámilo vedení Athleticu Bilbao, že má v úmyslu získat brankáře Kepu Arrizabalagu ještě v lednovém přestupním termínu a nečekat až na konec sezóny, kdy bude hráč bez smlouvy a tedy k mání zcela zadarmo.

Gólmanovi španělské jednadvacítky vyprší v červnu kontrakt s baskickým klubem, na novém se zatím nedohodl (byť mu klub údajně splnil veškeré požadavky) a Realu, který o brankáře jevil delší dobu zájem, se tak nabízely dvě varianty. Buď si na hráče počkat do léta a získat ho bez nutnosti utratit jediné euro anebo zaplatit hráčovu klauzuli. Ta sice činí 20 milionů eur, ovšem vzhledem k hráčově potenciálu a stále rostoucí cenám na aktuálním hráčském trhu, jde doslova o pakatel. Management Blancos v čele s prezidentem Pérezem se rozhodl pro druhou variantu.

Ta ovšem kontrastuje s prohlášeními, které trenér Zidane pronesl na začátku ledna. „Říkám to zcela jasně. Nepotřebuji nikoho, jelikož věřím ve své mužstvo, nebudu nic měnit. Prč bych měnil názor? Budu bránit tenhle kádr až do úplného konce,“ řekl Zizou.

Momentálně ale Bílý balet tlačí bota někde úplně jinde. Jeho černé období, jímž si momentálně prochází, má hodně co do činění s nebývale nízkou produktivitou. To ostatně dokazují tyto statistiky:

Počet střel, které potřebuje Real ke vstřelení branky:

Průměrný počet vstřelených gólů:

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, marca.com

Související odkazy
Nejnovější články