Zpět na » Primera Division » Barcelona se Sevillou se utkají o první místo

Primera Division - Barcelona se Sevillou se utkají o první místo

0

Líbilo se

03.03. - Dnes večer budeme svědky souboje o průběžné první místo v Primera división. Druhá Sevilla přivítá ve 22:00 ne svém stadionu Sáncheze Pizjuána lídra tabulky Barcelonu. Jakmile udělá jedno z mužstev chybu, může tím rozhodnout celý zápas, protože oba dva celky jsou velice kvalitní.

Avšak to neznamená, že uvidíme nudné utkání, ve kterém se bude jen bránit a hráči se nebudou pouštět do riskantních útoků. Tohle by totiž na španělský fotbal vůbec nesedělo. Přesto více aktivity a snažení očekáváme od domácí Sevilly, protože v případě prohry tohoto andaluského celku, by se Barcelona vzdálila z dohledu svých pozorovatelů.

FC Barcelona, aktuální lídr má na kontě 49 bodů a určitě si bude chtít výhrou upevnit půdu pod nohama. V prvním duelu, který se odehrál na Nou Campu zvítězila Barca 3-1, ale navzdory výsledku už tento zápas naznačil, že to se Sevillou nebudou mít lehké.

Sevilla, kterou trénuje Juande Ramos, je se 47 body zavěšena těsně za katalánským klubem a má výbornou pozici k získání svého druhého titulu v historii. Andaluský klub byl založen v roce 1905 a za svého působení se mu podařilo získat pouze jediný titul a to v letech 1945-1946.

Střetnou se dva nejlepší týmy v lize, majitelé trofeje z ligy mistrů a poháru UEFA a neúnavní rivalové z předních příček tabulky už od doby, kdy se odehrálo první kolo této sezóny.

Oba dva týmy mají za sebou utkání o postup do dalších bojů v Copa del Rey. Barcelona dokázala postoupit přes Real Zaragoza, zatímco Sevilla svůj souboj svede až 20. března, protože utkání s Betisem bylo přerušeno, kvůli zranění Juanda Ramose.

Dnění utkání bude bez pochyby velmi napínavé, protože ten, kdo získá tři body, se stane průběžným lídrem. Netroufám si odhadnout, kdo z tohoto souboje vyjde vítězně, protože šance jsou na obou stranách. Nicméně mírným favoritem je asi hostující Barcelona, která si přece jenom v posledních utkáních v lize vede lépe. Doufejme, že intenzita a styl hry bude podobný jako ve všech zápasech Sevilla – Barcelona, které se odehráli v posledních sezónách.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články