Zpět na » Primera Division » Kolik milionů může Barcelona získat za hráče, kteří jsou na prodej?

Kolik milionů může Barcelona získat za hráče, kteří jsou na prodej?

Kolik milionů může Barcelona získat za hráče, kteří jsou na prodej? © mundodeportivo.com - Deulofeu s Rafinhou v roce 2014

5

Líbilo se

12.01. - NEPŘEHLÉDNĚTE Barcelona včera dokončila druhý přestup v zimním období. Po Coutinhovi na Camp Nou dorazil stoper Yerry Mina. Suma sumárum to Katalánce přišlo na víc jak 170 milionů eur. Tuto astronomickou cifru se budou barcelonští snažit vykompenzovat odchody hned několika hráčů. Kolik z těchto operací může azulgranas kápnout? Kdyby vyšly, tak hodně...

Hned několik hráčů má dny v barcelonské kabině tak říkajíc spočtené. Nejblíž odchodu je s největší pravděpodobností obránce Javier Maschernao. I kvůli němu přivedl klub náhradu Yerryho Minu už nyní v lednu, místo původně plánovaného letního období. Dohoda s klubem Hebei Fortune už je uzavřena a do kasy azulgranas přiteče 10 milionů eur.

Další na řadě zřejmě bude krajní obránce či křídlo Aleix Vidal. Do Barcy přicházel v létě 2015 ze Sevilly za 18 milionů eur. Tam by se chtěl i vrátit. Jenže takovou sumu za něj nyní na Camp Nou nedostanou, hovoří se spíše o 10 milionech eur. Problémem ještě je forma transferu. Sevilla chce hostování a platbu až v létě.

O Gerarda Deulofeua je zájem v Itálii. Za hráče, který měl využít prostor během zranění Dembélého, chce Neapol zaplatit v součtu 20 milionů eur. Barcelonský odchovanec má v Itálii dobrý kredit poté, co se mu zdařilo půlroční hostování v AC Milán.

Na spadnutí je i odchod tureckého záložníka Ardy Turana. Ten už si prý plácl s Basaksehirem, domlouvá se už jen přestupová částka. Barca chce dostat alespoň zlomek toho, kolik za něj platila Atléticu Madrid. Upřímně řečeno by mohla být ráda i kdyby odešel bez náhrady, uvolnil místo v kádru a ulevil rozpočtu. Každopádně je možné, že za přestup zaplatí turecký klub 5 milionů eur.

Poslední v řadě hráčů je Brazilec Rafinha. O něj je zájem v milánském Interu. Ovšem Nerazzurri za něj nechtějí zaplatit víc jak 20 milionů eur, kdežto Barcelona si představuje částku, na níž by začala jednání, přibližně dvojnásobnou. Navíc Rafinhu nemá potřebu prodávat, odchod je spíš přáním hráče, který chce hrát před mistrovstvím světa, aby měl šance dostat se do nominace brazilského nároďáku.

Pokud všechny tyto sumy sečteme, s tím, že by teoreticky Rafinha odešel za 40 milionů eur a Turan gratis, mohli by azulgranas v ledním přestupovém termínu získat nevídanou částku 80 milionů eur. Ovšem to je jenom teorie. Uvidíme, jak se situace v tomto ohledu bude vyvíjet v dalších dnech. Do konce okna jich zbývá ještě devatenáct.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, mundodeportivo.com

Související odkazy
Nejnovější články