Zpět na » Primera Division » TOP 3 důvody, proč Barcelona vylučuje příchod Davida Luize

TOP 3 důvody, proč Barcelona vylučuje příchod Davida Luize

TOP 3 důvody, proč Barcelona vylučuje příchod Davida Luize © mundodeportivo.com - David Luiz do Barcelony nepůjde

1

Líbilo se

04.01. - NEPŘEHLÉDNĚTE Nejen přestupem Philippeho Coutinha je živ fanoušek Barcelony. Vedení jeho milovaného klubu aktuálně řeší i otázku nového stopera, jenž by měl v kádru zacelit díru po Javieru Mascheranovi. Argentinský obránce totiž v nejbližších dnech zřejmě katalánskou metropoli opustí a vydá se na dobrodružství v čínské Superlize. Jedním z adeptů měl být David Luiz z Chelsea.

Jenže dnešní vydání deníku Mundo Deportivo hovoří o tom, že brazilský stoper do Barcelony nepřijde. Management klubu se rozhodl vybírat z jiných alternativ než je zkušený zadák londýnské Chelsea. Podle dobře informovaného zdroje k tomu má hned tři důvody.

Neodpovídá profilu hráče

Hlavním důvodem je podle španělského listu především to, že direktiva azulgranas hledá jakousi rezervu, která by se dostala do hry pouze v případě, že by byl někdo z dvojice stoperů Piqué - Umtiti zraněn, vykartován a nebo u něj natolik poklesla forma, že by bylo nutné ho usadit na lavičku. Do této kategorie by David Luiz nepasoval a zřejmě by ji ani sám nepřijal, pokud by mu takový záměr byl od trenéra Valverdeho naznačen. Navíc prý není typologicky shodný s hráčem, kterého trenér hledá.

Nepoužitelný v Lize mistrů

Stejná překážka jako v případě Coutinha. Své si letos už v Lize mistrů za Chelsea odehrál a tudíž je podle regulí v nejprestižnější klubové soutěži starého kontinentu pro jiný celek v sezóně 2017-18 nepoužitelný. U záložníka Liverpoolu by tento fakt tolik nevadil, neboť by byl snáze zastupitelný. U stoperů by byla situace kritičtější.

O peníze jde samozřejmě vždy až v první řadě

Ve výčtu důvodů je sice tato položka až na místě třetím, ale možná je tou nejhlavnější. Barcelona je už takhle s penězi na štíru, tučné kontrakty největších hvězd ji hodně tíží, možná se připravuje další pro Coutinha a za této situace by asi azulgranas neměli na další megasmlouvu, kterou by určitě 30letý zadák požadoval. A to je řeč pouze o tom, že by Luiz přišel na hostování, kterému se prý manažer Conte nebránil. Tedy bez nutnosti platit jakékoliv odstupné.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, mundodeportivo.com

Související odkazy
Nejnovější články