Zpět na » Primera Division » Kepa by se mohl stát novým gólmanem Realu ještě tento týden

Kepa by se mohl stát novým gólmanem Realu ještě tento týden

Kepa by se mohl stát novým gólmanem Realu ještě tento týden © marca.com - Kepa Arrizabalaga

0

Líbilo se

02.01. - Real Madrid by mohl uzavřít příchod nové posily na stadion San Bernabéu možná ještě tento týden. Nebude to ale Icardi, Hazard ani nikdo jiný se zvučným jménem. Kepa Arrizabalaga si svoje jméno teprve buduje, ovšem rozhodně to neznamená, že by talentovaný gólman přicházel do Realu jako náhradní brankář. Chce vystrnadit Keylora Navase z postu jedničky.

Už se to asi dlouho protahovat nebude. Talentovaný brankář Athleticu Bilbao Kepa Arrizabalaga posílí řady Realu Madrid co nevidět. Španělský deník Marca dokonce předpokládá, že by se tak mohlo stát ještě do konce tohoto týdne. Optimistické hlasy dokonce mluví o tom, že by Kepa v krajním případě mohl strážit branku Bílého baletu již ve čtvrtek, kdy hrají Blancos pohárové osmifinále v Numancii.

Ovšem to jsou spíše nereálné představy, neboť 23letého gólmana trápí problémy s nohou, které ho připravily o poslední zápasy v dresu baskického klubu. I tak ale Realu nic nebrání v tom, aby složil výkupní klauzuli 20 milionů eur a brankáře si odvedl. Zidane by ho totiž chtěl mít v kádru co nejdříve, aby ho mohl pečlivě připravit na klíčový souboj osmifinále Ligy mistrů, jenž je na programu 14. února.

Jediným prostředkem, jak Kepu získat je složení klauzule. Prezident Bilbaa odmítl jednat o přestupu a stále živí naději, že se mu podaří hráče přesvědčit, aby podepsal nový kontrakt. Ostatně neoblomným postojem se prezentoval Urrutia již v případech Andera Herrey a Javiho Martíneze, kdy Manchester United, respektive Bayern, získali hráče jen na základě složení výkupních klauzulí.

Keylor Navas

Pozice Keylora Navase bude s příchodem Kepy hodně ohrožena. Kepa rozhodně nepřišel vysedávat na lavičku. Nicméně situace pro Navase nebude nijak nová. S konkurencí, nebo minimálně se spekulacemi, se naučil žít od svého příchodu v roce 2014. Ať už to byly kauzy s Casillasem nebo humbuk v srpnu 2015 kolem De Gey.

Kiko Casilla

Panorama pro dosavadní dvojku Realu by bylo mnohem komplikovanější. Gólman, který nahradil Navase v osmi zápasech letošní sezóny, by se stal trojkou a vedení, jež ho v létě odmítlo pustit do Newcastlu, by mu v odchodu nebránilo. Stejně tak by si ponechalo Casillu jako trojku v případě, že by o to stál. V podstatě vše záleží na rozhodnutí brankáře, jak bude vypadat jeho první polovina roku 2018. Smlouvu má do roku 2020. Jenže s tak lukrativní nabídkou, jakou měl v létě, už nyní počítat nemůže.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, marca.com

Související odkazy
Nejnovější články