Zpět na » Primera Division » Valverde nemá náhradu za Mascherana, Ani dostatečně silný tým na výhru v Lize mistrů?

Valverde nemá náhradu za Mascherana, Ani dostatečně silný tým na výhru v Lize mistrů?

Valverde nemá náhradu za Mascherana, Ani dostatečně silný tým na výhru v Lize mistrů? © sport.es - Ernesto Valverde

0

Líbilo se

17.12. - Trenér Barcelony Ernesto Valverde je velký diplomat. Dobře si rozmyslí co řekne, aby jeho slova pokud možno nemohl nikdo špatně vyložit či překroutit. Nechce být díky tomu hvězdou předních stran novin jako býval svého času ve Španělsku José Mourinho. Proto i na otázku týkající se síly svého týmu odpověděl vyhýbavě, nicméně i tak se dalo hodně vytušit.

Na položené dotazy od novinářů ale odpovídat musí. Dělá to inteligentně, nicméně i z jeho nepřímých odpovědí se dají občas odhadnout jeho myšlenky, které nevysloví nahlas. Tak jako tomu bylo po jedné otázce, která směřovala na to, jestli se domnívá, že má dostatečně silný kádr na to, aby s ním Barcelona vyhrála Ligu mistrů.

Mohl klidně říct ne a vyvolat velké haló před lednovým přestupovým oknem, případně tím letním. Ovšem asi by narušil loajalitu ke svým nadřízeným. Rovněž mohl zvolit tu nejjednodušší variantu, odpovědět kladně, že si je jistý silou svého kádru, aby s ním byl schopen dobýt Champions League. Tím by možná všechny uspokojil, ale rozhodně ne sám sebe.

Proto nakonec odpověděl tak, jak odpověděl. A z jeho slov vyplunulo, že by si určitě přál ještě svůj tým posílit. „Nevím, kdo vyhraje. Ale ten, komu se to podaří, bude muset mít dostatečně silný kádr. Máme iluze. Rád bych řekl, že ano, že na to máme kádr a že tedy vyhrajeme. Ale jsme pouze jedni z mnoha, kteří na to aspirují,“ vyslovil se Valverde.

V čem byl ale naopak úplně jednoznačný, to byla otázka na Javiera Mascherana. Kolem jeho osoby se totiž množí informace, jež vypovídají o možném přestupu do klubu čínské ligy Hebei Fortune. „Nemám za něj náhradu,“ uvedl stroze.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, sport.es

Související odkazy
Nejnovější články