Zpět na » Primera Division » 4 možnosti, jak může Barcelona nahradit absenci Samuela Umtitiho

4 možnosti, jak může Barcelona nahradit absenci Samuela Umtitiho

4 možnosti, jak může Barcelona nahradit absenci Samuela Umtitiho © diariogol.com - Umtiti nedohrál zápas s Celtou

0

Líbilo se

05.12. - NEPŘEHLÉDNĚTE Zranění Samuela Umtitiho proti Celtě představuje pro barcelonského trenéra Valverdeho velkou nepříjemnost. Barca přijde o hráče, který měl v posledních měsících nejlepší formu ze všech. Realizační tým a sportovní vedení klubu proto nyní přemýšlí nad tím, jak najít nejefektivnější řešení nejen pro nejbližší dobu, ale i ve vzdálenějším horizontu.

Jedinou útěchou pro azulgranas je to, že mu Umtiti nebude chybět v osmifinále Ligy mistrů, neboť hráčova absence bude koincidovat s přestávkou milionářské soutěže. Ovšem bez francouzského reprezentanta bude muset zvládnout všechny příští kola domácího poháru Copa del Rey a také osm ligových kol, včetně El Clásica s Realem Madrid a barcelonského derby na Cornelle.

Klub má na stole čtyři možnosti řešení. Všechny čtyři jsou mezi sebou kompatibilní.

1. Věřit Vermaelenovi

V nejbližší době je to prakticky jediná možná varianta, neboť společně s Piquém je jediným středním obráncem v kádru, jenž je momentálně k dispozici. Trenér Valverde se ho sice před novináři vždycky zastával, přesto ho považoval až za čtvrtého stopera. Až do půlky listopadu, kdy se zranil Mascherano a Piqué byl potrestaný, prakticky nedostal příležitost. Ty, které následně dostal, zvládl bez problémů. Nicméně pořád kolem belgického reprezentanta panují pochybnosti, jak dlouho mu vydrží zdraví.

2. Počkat na uzdravení Mascherana

El Jefecito se zranil před třemi nedělemi v přípravném duelu s Nigérií. Natržený sval pravé nohy mu vystavil stopku. Doba rekonvalescence by měla trvat čtyři týdny, takže by se měl objevit v El Clásicu, které se hraje 23. prosince. Případ Mascherana je ale zvláštní. Zrovna v den, kdy se Umtiti zranil, oznámil vedení klubu, že chce odejít v zimním přestupním okně, aby byl před mistrovstvím světa rozehraný.

3. Zapojit do hry Costase z béčka

Střední obránce B týmu David Costas je jedním z favoritů Ernesta Valverdeho. Už se objevil čtyřikrát v nominaci a dokonce debutoval v pohárové odvetě s Murcií. Hráč, který přišel před sezónou z Celty Vigo s opcí na přestup, se perfektně adaptoval na herní profil, který mají mít v krvi stopeři Barcelony. Dobré vyvážení míče, správné umístění, vynikající hra ve vzduchu a síla. Nicméně má jeden handicap. Ve svých 21 letech nesplňuje normy UEFA a nemůže nastoupit v Lize mistrů, neboť za sebou nemá potřebný čas v barcelonské rezervě.

4. Posílit se v lednovém okně

Už nějaký čas má Barcelona předběžnou dohodu s 23letým Kolumbijcem Yerri Minou hrajícím v brazilském Palmeiras. Klub chtěl původně čekat až do konce sezóny a do kádru ho zapojit až po MS v Rusku. Nicméně plány se nyní mohou kompletně změnit. Yerry Mina ale není jediným stoperem, který byl spojován s Barcelonou. V létě už byla Barca blízko angažování Iñiga Martíneze z Realu Sociedad. Jenže tato operace by stála 32 milionů eur, jelikož San Sebastián nemá ochotu hráče prodat.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, sport.es

Související odkazy
Nejnovější články