Zpět na » Primera Division » Barcelona může být klidnější: Messi už konečně podepsal smlouvu, klauzule je snad dostatečně vysoká

Barcelona může být klidnější: Messi už konečně podepsal smlouvu, klauzule je snad dostatečně vysoká

Barcelona může být klidnější: Messi už konečně podepsal smlouvu, klauzule je snad dostatečně vysoká © as.com - Messi podepsal nový kontrakt

1

Líbilo se

25.11. - Fanoušci a zřejmě i vedení azulgranas zase může spát mnohem klidněji. Lionel Messi totiž konečně přidal pod již v červnu dohodnutý kontrakt svůj podpis a internet obletěla tradiční fotografie s prezidentem Bartomeuem. Nyní patří Messi Barceloně až do roku 2021 a výkupní klauzule ze smlouvy činí 700 milionů eur.

Bylo kolem toho hodně dusno, protože klub v létě oznámil dohodu s Messim na nové smlouvě. Jenže víc nic. Očekávaný obrázek, na němž by Argentinec zapózoval jako v podobných takových předchozích případech s prezidentem u podpisu dokumentu, nikde.

Začaly se proto rojit spekulace, že Messi nemá ochotu smlouvu podepsat a uvažuje nad odchodem z klubu, kde by mu v červnu příštího roku končil závazek. Mluvilo se o zájmu Pepa Guardioly z Manchesteru City. Nicméně dnes se veškeré možné pochybnosti šmahem utnuly, protože Messi signoval svůj osmý kontrakt za dvanáct let.

„Jsem šťastný, už delší dobu chyběl pouze podpis a dnes na něj došlo. Jsem rád, že mohu pokračovat v tomto klubu, který je mým domovem. Chci tady strávit celou kariéru, vždycky jsem říkal, že je mým snem ukončit v Barceloně svoji fotbalovou dráhu. A vše je k tomu připraveno. Pořád chci vyhrávat, přidávat do klubové síně slávy další trofeje,“ uvedl Messi.

„Jsme velmi spokojení. Už v červenci jsme byli dohodnuti, ale ještě doladili výkupní klauzuli. Ta nyní bude 700 milionů eur a díky ní se Messi dostane tam, kam patří. Potvrzuje spojení Messi - Barça, s nejlepším hráčem fotbalové historie. Bude tu pokračovat do roku 2021, v Barceloně je šťastný. Začali jsme novou etapu s trenérem Valverdem, která jede bezchybně a věříme, že to bude období plné úspěchů,“ řekl prezident Barcelony Josep Maria Bartomeu.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články