Zpět na » Primera Division » Iniesta: Trochu nás to překvapilo

Primera Division - Iniesta: Trochu nás to překvapilo

0

Líbilo se

01.03. - Andres Iniesta, záložník mistrovské Barcelony hodnotil jako "perfektní" změnu herního systému, se kterým trenér Frank Rijkaard překvapil Real Zaragoza ve včerejším pohárovém utkání. Barcelona tak po domácí prohře 0:1 dokázala po výhře 2:1 postoupit do semifinále.

"Překvapující faktor zapůsobil, není to jenom o tom, že hrajete v rozestavení 3-4-3, ale i o přemísťování, které můžete dělat. Je to o tom, že máte víc možností, když se soupeř zavře na své polovině a řešením je právě změna systému v rozhodujících chvílích."

Rodák z Fuentealbilly prozradil, že Rijkaard se mu den před zápasem svěřil, že v Zaragoze budou hrát pouze na tři obránce a čtyři záložníky. "To nás trochu překvapilo. Ale věděli jsme co bylo ve hře. Zaragozu to překvapilo, nejen kvůli změně systému, ale nevěděli si rady, jak nás mají pokrýt. Dokázali jsme toho využít, " uvedl Iniesta.

Andres Iniesta zároveň doufá, že Barceloně se povede stejný kousek i v osmifinále Ligy mistrů na Anfield Road. "Kéž by se nám povedlo dosáhnout stejného výsledku, nebo i lepšího. Je to těžké, ale jestli odehrajeme dobrý zápas, jsem přesvědčen, že máme hodně šancí."

Iniesta zažívá své nejlepší období, od té chvíle, co přišel do prvního mužstva. dal již sedm branek, což je víc, než za celou tu dobu dohromady. "Co se týče gólů, to byla taková záležitost, na které jsme musel pracovat, dost se to zlepšilo v této sezoně. Doufám, že ještě nějaký dám, abych pomohl mužstvu."

Andres se rovněž nezdráhal vyslovit svůj názor na incident, který se stal ve včerejším zápase Copa del Rey mezi Betisem a Sevillou, ve kterém byl trenér hostí Juande Ramos trefen lahví do zátylku. "Je evidentní, že je třeba tohle všechno zastavit, jsou to nepěkné události. Fotbal je sport, divadlo," ukončil Iniesta.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články