Zpět na » Primera Division » Katalánsko vyhlásilo nezávislost, někteří hráči by prý opustili Barcelonu. Odejde Messi?

Katalánsko vyhlásilo nezávislost, někteří hráči by prý opustili Barcelonu. Odejde Messi?

Katalánsko vyhlásilo nezávislost, někteří hráči by prý opustili Barcelonu. Odejde Messi? © 90min.com - Tým Barcelony

0

Líbilo se

28.10. - Politické události ve Španělsku, potažmo v Katalánsku, nabírají rychlý sled a včera katalánský parlament jednostranně vyhlásil nezávislost. To je možný první krok k odtržení tohoto regionu od zbytku země. A tyto skutečnosti ovlivňují i myšlení některých hráčů Barcelony, klubu, jehož se aktuální skutky těsně dotýkají.

Včerejšek byl pro Katalánce, kteří se přiklání k odtržení od zbytku Španělska, velice důležitým dnem. Katalánský parlament totiž vyhlásil jednostranně nezávislost, což je první krok k tomu, aby se v budoucnu Katalánsko skutečně stalo samostatným státem.

To samozřejmě v dohledné době může mít vliv na dění ve sportu. Podle informací televizní stanice Cuatro už údajně mají někteří hráči fotbalové Barcelony zvažovat své další působení v klubu v případě, že se Katalánsko odtrhne od Španělska.

„Zjistili jsme, že někteří hráči jsou v případě osamostatnění Katalánska ochotni opustit Barçu. V kabině vládnou velké obavy a rozkol mezi těmi, kteří tento krok schvalují a těmi, kteří jsou proti němu,“ uvádí Cuatro na svém webu.

Prázdné tribuny při zápase s Las Palmas 1. října, kdy se konalo v Katalánsku referendum o nezávislosti.

„Už 1. října, během konání nelegálního referenda, panovaly v kabině azulgranas nejednotné názory na celou věc. Klub zvažoval, že k zápasu proti Las Palmas, který se ten den hrál, nenastoupí. Ovšem skupinka hráčů, mezi nimiž byl Messi a Busquets, se přikláněli k jeho odehrání. Naproti tomu především Piqué a Sergi Roberto utkání hrát nechtěli. Střetnutí se nakonec odehrálo za zavřenými dveřmi, bez diváků,“ pokračuje Cuatro.

„Nyní už bylo učiněno vyhlášení nezávislosti a někteří hráči jsou připraveni přijmout kategorické opatření a z klubu odejít. Tito hráči se domnívají, že Barcelona, coby otevřené město, symbol evropské kultury, vzdálené od jakýchkoliv konfliktů, by změnila svoji pověst a postoj by mohli změnit i hráči,“ dodává web televizní stanice.

Byl by Messi jedním z hráčů, kteří by mohli Barcelonu opustit?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, cuatro.com

Nejnovější články