Zpět na » Primera Division » Asensio se nechtěně postaral o politické faux pas

Primera Division - Asensio se nechtěně postaral o politické faux pas

Asensio se nechtěně postaral o politické faux pas © FotbalPortal.cz - Marco Asensio

1

Líbilo se

12.10. - Nejen domnělý útok nožem na záložníka Isca rozvířil události kolem kvalifikačního zápasu o postup na MS 2018 mezi Izraelem a Španělskem. Nechtěným protagonistou se ještě před jeho začátkem stal i jeho týmový spoluhráč z Realu Madrid Marco Asensio, který svým příspěvkem na sociální síti zabrnkal na napnutou strunu vztahů mezi Izraelci a Palestinci.

Určitě o takové haló nestál, ale jako člověk neznalý politické situace se o to nechtěně sám postaral. Marco Asensio totiž před pondělním zápasem kvalifikace o postup na MS 2018 proti Izraeli, které se hrálo v Jeruzalému, navštívil světoznámou památku, takzvanou Zeď nářků.

Na sociální síť Twitter pak vložil fotografii u této židovské památky se slovy „kulturní návštěva“. Na tom by ještě nebylo nic divného, kdyby za tato dvě slova nevložil izraelskou vlajku. To mělo stejný efekt, jako kdybyste podráždili bosou nohou hada.

Okamžitě se u jeho příspěvku začaly hromadit komentáře, kterých za 15 hodin narostlo až na 12.000. Důvodem byla skutečnost, že území na kterém se Zeď nářků vyskytuje, patří Palestině, ovšem od roku 1967 je zabráno Izraelí.

„Toto není země, která si říká Izrael, to je okupovaná Palestina,“ odpověděl mu jeden fanoušek. „Proč chceš svoje arabské fanoušky naštvat okupantskou vlajkou,“ tlumočil názor mnohých další z nich. „Přečti si historii a nedávej sem teroristickou vlajku. I přesto tě stále milujeme,“ pokračovala na Twitteru kritika Asensia.

Po takovéto smršti, již po odehrání zápasu, v němž Španělsko vyhrálo 1:0, Asensio opravil svůj příspěvek a vložil vlajku Palestiny. Teď už si asi útočník Bílého baletu dvakrát rozmyslí, než vloží na sociální síť podobného charakteru. Ale jak se říká, neznalost zákona neomlouvá...

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, thesun.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

On tam po upravení tu jinou vlajku nedával, jen odstranil tu Izraelskou - https://www.facebook.com/marcoasensio10/photos/a.664816740290713.1073741829.649409911831396/12783576 58936615/?type=3

Unequalled

Hlupák

vladcevesmiru1
Zedman - 13.10. Odpovědět

Pro hlupáka, každý hlupák....

Zedman

Kdo si co vyřve ten to má.... Islám taky nemá co společnýho se strarým Egyptem a jeho mytologií a taky to tam teď okupujou.

Bal-lack

Izrael už měl dávno všechny Palestince zlikvidovat...

RoyKeane
Zedman - 12.10. Odpovědět

Bože je to sportovec ne politik. Jde vidět co jsou ti lidi za náboženští fanatici.

Zedman
balmain - 12.10. Odpovědět

redaktor je člen Hamásu nebo co?

balmain
Nejnovější články