Zpět na » Primera Division » TOP 6 příčin špatného období Realu Madrid

Primera Division - TOP 6 příčin špatného období Realu Madrid

TOP 6 příčin špatného období Realu Madrid © mirror.co.uk - Real se domá trápí

2

Líbilo se

Dnes 17:27 - NEPŘEHLÉDNĚTE Jak se říká všechna sláva polní tráva. Real Madrid na chvilky, kdy sklízel samé poklony, už jen vzpomíná. Nyní musí doufat, že znovu nakopne stroj, který když se rozjel, přejížděl soupeře jak parní válec. Mašina ale především doma nefunguje. Proč? Zde je šest důvodů, proč tomu tak může být.

1. Nepochopitelně slabá produktivita

Je to neuvěřitelná cifra - efektivita Realu ve třech domácích zápasech je žalostně nízká - pouze 4,5 procent všech střel skončilo za brankovou čarou. Včera na branku Betisu Real vyslal 27 střel, z nichž Adán pokryl osm a šest jich zachytila obrana hostí.

2. Vlažné vstupy do utkání a následné marné „honění bycha“

Dojmy ze všech tří domácích zápasů, které Realu nevyšly, byly totožné - mužstvo nastupovalo do utkání až příliš uvolněné. Schází nasazení, což připustil i sám Zidane. V žádném zápase Real vyloženě nedominoval a pokaždé musel v závěru vyvinout heroické úsilí aby výsledek ototčil na svou stranu. Včera Betis využil zoufalého dobývání Bílého baletu k tomu, aby dokonce vstřelil vítězný gól.

3. Rotace a střídání

Proti Valencii nasadil Zidane Casemira na post stopera, protože byl Ramos potrestaný a Varane s Vallejem zranění. Na postu pivota hrál Kroos a mužstvo to pocítilo při zadržování útoků Valencie. V duelu s Levante učinil Zidane hodně změn v sestavě. Hráli Casilla, Theo, Lucas, Llorente, hráč s nejlepší formou Isco byl ale pouze na lavičce. Nefungoval ani záměr Marcela a Thea, dvou levých beků, na jedné straně. I přesto je udržel na hřišti až do konce. Dalším polemickým rozhodnutím bylo ponechání Borjy Mayorala na tribuně, v době, kdy se mužstvo střelecky trápilo.

Včera za stavu 0:0 stáhl z trávníku Modriće a Isca, nejlepší hráče týmu. Rozhodil rovnováhu týmu. Madrid dohrával se třemi obránci, dvěma záložníky a pěti útočníky. Tým byl rozdělený na dvě půlky a důsledkem toho obdržel i branku v samotném závěru.

4. Absence Ronalda

Sankce na pět zápasů poznamenala start sezóny Realu Madrid. Madridská sedmička se sice včera vrátila, ale byla na něm znát až příliš velká úzkost a snaha. Jako by měl touhu dohnat všechno, co zmeškal, během 90 minut. Vystřelil 12x, dvakrát ho vychytal Adán, 6x střela mířila mimo a čtyři pokusy zblokovala defenziva Betisu.

5. Úzkost a chaos

Isco včera po utkání hovořil o tom, že pokud mužstvo nevstřelí brzy gól na Bernabéu, přepadne ho úzkost. Na ploše to bylo evidentní a podobné dojmy byly patrné i v duelech s Valencií a Levante. Vhodným přívlastkem kromě úzkosti by mohla být zoufalost či bezradnost. Včera například Real poslal do šestnáctky 46 centrů, většinu z nich v závěrečné fázi zápasu. Z nich ale plných 25 bylo špatných nebo odvrácených obranou Betisu.

6. Zranění a tresty

Zranění a tresty limitují možnosti Zinedina Zidaneho při skládání sestavy. Absence Ronalda na pět zápasů už byla známá dopředu. K ní se ale přiřadila ta Benzemy a Zizou najednou musel hodně improvizovat v útoku. Kvůli zbytečné nedisciplinovanosti přišel trenér i o možnost nasadit Marcela či Ramose, zranění zas vyřadila na určitou dobu Kovačiće, Thea, Benzemu a nyní Marcela.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, as.com, marca.com

Související odkazy
Nejnovější články