Zpět na » Primera Division » Pikantní závěr španělské ligy. Málaga získá milion eur, pokud Real vyhraje ligu. A hrají proti sobě...

Pikantní závěr španělské ligy. Málaga získá milion eur, pokud Real vyhraje ligu. A hrají proti sobě...

Pikantní závěr španělské ligy. Málaga získá milion eur, pokud Real vyhraje ligu. A hrají proti sobě... © thesun.co.uk - Isco Alarcón

1

Líbilo se

19.05. - Hodně pikantním kořením bude ochucen poslední zápas Realu Madrid v letošním ligovém ročníku, po němž se po dlouhé době bude moci opět radovat z titulu. A teoreticky mu k tomu může pomoci i samotný soupeř z Málagy. V jeho zájmu totiž bezesporu bude i to, aby Los Blancos titul získali, neboť by díky tomu vyinkasovali rovný milion eur.

A nejde o žádné uplácení, čí nečistou hru. Jde o zcela legální záležitost. Při přestupu záložníka Isca do Realu Madrid v roce 2013 si Málaga s vedením Bílého baletu plácla u částky 30 milionů eur. Tato cifra byla rozdělena na dvě části - 27 dostal klub z Andalusie okamžitě na dřevo a zbylé tři visely ve vzduchu ve formě výkonnostních bonusů.

Jeho vyplacení spočívalo v tom, že Málaga měla vyinkasovat milion eur za každý domácí vyhraný titul Realem Madrid po dobu příštích pěti let. Do roku 2018, přesně tak dlouho i trvá Iscova smlouva. Real navrhoval spíš alternativu placení bonusů za vítězství v Lize mistrů. S tím ale Málaga nesouhlasila. Paradoxně Real od té doby Ligu mistrů získal dvakrát a španělský titul ani jednou.

V neděli se tedy může Málaga dočkat prvního bonusu, protože Realu stačí k zisku titulu jediný bod.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, thesun.co.uk

Související odkazy
Nejnovější články