Zpět na » Primera Division » Nechá Málaga vyhrát Real poslední zápas? Barcelona už proti tomu poslala stížnost

Nechá Málaga vyhrát Real poslední zápas? Barcelona už proti tomu poslala stížnost

Nechá Málaga vyhrát Real poslední zápas? Barcelona už proti tomu poslala stížnost © thesun.co.uk - Prezident Málagy a její trenér

5

Líbilo se

27.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE Situace v čele tabulky španělské ligy se po nedělním El Clásicu ještě více vyrovnala a zdramatizovala. Barcelona se bodově dotáhla na Bílý balet a znovu začala snít o možném zisku titulu, který se po předchozích klopýtnutích zdál utopií.

Ačkoliv má Real Madrid nezanedbatelnou výhodu jednoho utkání k dobru, je více než pravděpodobné, že se o titulu bude rozhodovat v úplně posledním kole. V něm Real Madrid bude cestovat do Málagy, kterou trénuje oddaný „madridista“ Míchel. Bývalý hráč Los Blancos, který v něm strávil 14 sezón a nadále přátelí s prezidentem Pérezem.

Ve vedení Barcelony ale v souvislosti s tímto zápasem začaly vznikat pochybnosti, zejména kvůli vyjádřením trenéra a následně i majitele klubu Al-Thaniho.

Míchel byl totiž dotázán na to, jestli se zachová jinak než kdysi jiný madridista Jorge Valdano, který v sezóně 1991-92 porazil v roli kouče Tenerife v posledním zápase Real a přihrál tak titul Barceloně. „Jsem mnohem větší madridista než byl Valdano,“ nahrál na smeč všem spekulantům trenér Málagy.

Trenér Málagy Míchel (zdroj: as.com)

Poté, co jeden z fanoušků žádal majitele Málagy Abdullaha Al-Thaniho, aby jeho klub v posledním kole vyhrál nad Realem, ten mu odpověděl: „S pomocí Boží je porazíme na hřišti. Ale ten odpad z Katalánska si k ligovému titulu po lžích ohledně Míchela nečuchne.“

Barceloně se podobná vyjádření nelíbila a proto se rozhodla podat stížnost k nejvyšším úřadům. „Vedení Barcelony odmítá a je rozhořčeno obsahem zprávy, kterou publikoval prezident Málagy. Prohlášení ohrožují principy Fair-play, etiky a legálnosti, které by měly platit ve sportovních soutěžích,“ zní klubové komuniké.

Své si o zápase Málagy s Realem myslí i trenér Barcelony Luis Enrique, jenž uvedl: Věřit Málaze? Kdyby moje babička měla kola, byl by z ní bicykl.“

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, thesun.co.uk

Související odkazy
Nejnovější články