Zpět na » Primera Division » 7 zápasů Realu Madrid, v nichž byla série neporazitelnosti v největším ohrožení

7 zápasů Realu Madrid, v nichž byla série neporazitelnosti v největším ohrožení

7 zápasů Realu Madrid, v nichž byla série neporazitelnosti v největším ohrožení © defensacentral.com - Sergio Ramos se postaral o vyrovnání v El Clásicu

2

14.01. - NEPŘEHLÉDNĚTE Ve čtvrtek Real pokořil rekord Barcelony v počtu zápasů bez porážky. Svěřenci Zidaneho ale byli velice blízko konce této série, která aktuálně čítá již 40 střetnutí. Až trefa Benzemy v 93. minutě zajistila její pokračování. Už několikrát ovšem byla tato šňůra v průběhu jejího trvání hodně ohrožená. Zde je sedm zápasů, po nichž odolala jen se štěstím a silou vůle.

1, Rayo Vallecano - Real Madrid 2:3 / 24.4.2016 / Primera División

Madrid cestoval v rámci 35.kola na předměstí hlavního španělského města, do čtvrti Vallecas na utkání s Rayem, který byl jednou z posledních možností dotáhnout se na vedoucí Barcelonu. V zápase, do nějž kvůli zdravotním problémům nezasáhl Cristiano Ronaldo, ovšem dal outsider favoritovi co proto. Góly Embarby a Mika vedl za čtvrt hodiny 2:0. Ten den se ale jako správný tahoun předvedl Gareth Bale. Do přestávky snížil a po vyrovnání Lucase Vázqueze vstřelil i vítězný gól.

2, Real Madrid - Sevilla 3:2 / 9.8.2016 / Evropský Superpohár

Pro Bílý balet bylo finále evropského Superpoháru v deštivém a chladném Trondheimu prakticky ztraceno. Marco Asensio sice Zidaneho výběr dostal brzy do vedení, ale Andalusané skóre otočili Vázquezem a Konopljankou. Nicméně nejprve Real spasil Ramos gólem v 90. minutě, aby v prodloužení, proti oslabenému protivníkovi (Kolodziejczak viděl červenou), rozhodl Carvajal.

3, Real Madrid - Sporting Lisabon 2:1 / 14. 9. 2016 / Liga mistrů

V prvním zápase letošního ročníku Ligy mistrů přijel portugalský klub na San Bernabéu plný sil a zaskočil domácí celek. Díky trefě Bruna Césara se dostal rovněž do vedení. Zidane na hřiště musel poslat čerstvé síly Lucase Vázqueze, Jamese a hlavně Moratu. A ve chvíli, kdy už vše vypadalo marné, se podařil velký obrat. Nejprve Cristiano z přímého kopu vyrovnal a v nastaveném čase Morata rozhodl o výhře Blancos.

4, Legia Varšava - Real Madrid 3:3 / 2.11.2016 / Liga mistrů

V zápase, jenž se hrál bez diváků, Real opět ukázal dvě tváře. Začal velmi nadějně a polského mistra brzy poslal do dvougólového manka. Jenže pak se ze zápasu totálně vytratil a Poláci otočili skóre na 3:2. Porážku nakonec v poslední desetiminutovce odvrátil Kovačić.

5, Barcelona - Real Madrid 1:1 / 3.12.2016 / Primera División

Real sice tradiční El Clásico začal velice dobře, ale postupem času opouštěl své pozice, zčásti i z důvodu větší snahy katalánského celku. Luis Suárez dostal Barçu do vedení a měl další šance na rozhodnutí zápasu. Jenže Blancos se v závěru vzchopili a i díky zbytečnému faulu Ardy Turana na Marcela se po trestném kopu trefil hlavou Ramos a zařídil remízu.

6, Real Madrid - Deportivo 3:2 / 10.12.2016 / Primera División

Hned v dalším kole byla série neporazitelnosti v ohrožení znovu. Real se v první půli nedokázal proti Deportivu prosadit. Povedlo se to až na začátku té druhé Moratovi. Jenže Deportivo bleskově skóre otočilo dvěma góly exmadridisty Joselua a Real mohl dokonce jít do deseti, kdyby rozhodčí pískl faul Danila na Babela, ve chvíli, kdy byl brazilský obránce posledním hráčem. Madrid se ale nenechal rozhodit, v 85. Mariano srovnal a kdo jiný než Ramos zajistil výhru - v 93. minutě.

7, Sevilla - Real Madrid 3:3 / 12.1.2017 / - Copa del Rey

Sevilla na Real mocně nastoupila a poté, co vedla 3:1 mnozí dokonce začali přemýšlet nad možným postupem do čtvrtfinále, přestože domácí museli dohánět nepříznivý výsledek 0:3 z prvního utkání. Jenže pak se prosadil Ramos z penalty a v nastaveném čase Benzema vykouzlil zázrak a zasloužil se o prodloužení stávající série na 40 zápasů.