Zpět na » Primera Division » Barca v tabulce nad Realem = tři body?

Primera Division - Barca v tabulce nad Realem = tři body?

0

Líbilo se

09.03. - Tak tady máme zase slavné El Clásico, plné emocí, jiskření, napětí a očekávání. A také různých zaručených prognóz, tipů atd. Novináři ve Ĺ panělsku přinesly jednu statistickou zajímavost. Nastoupí-li do zápasu na Nou Campu Barca v lepším postavení v tabulce, než Real, již devět zápasů v řadě neprohrála.

Stejná situace se naskýtá i letos a Barca by se určitě nezlobila, kdyby se historické statistiky potvrdily. V případě tříbodového zisku by se propast mezi Katalánci a týmem z hlavního města zvětšila na celých osm bodů a Blancos by již mohli definitivně zapomenout pro letošní rok s nějakým titulem, který je ve hře a prodloužili by tak své čekání. Jedním z nejpamátnějších zápasů, který je zahrnut ve zmíněné statistice je vítězství azulgranas v sezoně 1993-94 výsledkem 5:0. Brazilec Romário tehdy zaznamenal hatrick. Ve třech případech se Barcelona prosadila po rezultátu rovněž velmi přesvědčivém, a sice 3:0. To bylo v letech 97-98, 98-99 a 04-05. Ve všech těchto sezonách slavila Barca titul, první dva s Luisem Van Gaalem, další s Frankem Rijkaardem.

Bilanci těchto soubojů trochu kazí dvě remízy. První se udála v sezoně 1999-2000, střetnutí po devadesáti minutách skončilo dva dva, Nou camp potěšili Figo a Rivaldo a dvakrát fanoušky Barcy zarmoutil Raúl. V minulé sezoně, kdy remíza zřejmě definitivně sebrala Bílému baletu šanci na zisk titulu, skončil zápas 1:1, domácí dostal do vedení Ronaldinho, nedlouho poté vyrovnal jeho reprezentační kolega Ronaldo. Poslední porážku v situaci, kdy Barcelona byla v tabulce lépe postavena než její soupeř zaznamenal katalánský velkoklub v sezoně 1983-84, je to už tedy nějakých třiadvacet let, gól dal tehdy Quini, ale konečný výsledek zněl 1:2.¨

Hodně sledované bude derby i v jižní Americe, konkrétně v Argentině. Do utkání totiž mohou zasáhnout hned čtyři hráči, ktěří pocházejí z této fotbalu zaslíbené země. Dá se předpokládat, že do derby nastoupí Gago a Messi, Higuaín po nevýrazném výkonu ve středu v Mnichově a defenzivní taktice Capella místo tak jisté nemá, stejná situace, i když z jiných důvodů je v případě Javiera Savioly. Gago s Higuaínem by si zahráli premiérové španělské Clásico, neboť do Realu Madrid přišli teprve v zimě, Messi by si poprvé zahrál toto derby na Nou Campu a rád by vstřelil odvěkému rivalovi premiérový gól a zapsal se tak do historických análů.

S nostalgií bude na podzimní El Clásico v Madridu, které Real vyhrál 2:0, vzpomínat trenér Fabio Capello. V sobotním mači už půjde do tuhého, co se týče jeho budoucího působení u týmu. Po utkání Ligy mistrů v Mnichově, které pro Real bylo poslední v této sezoně, se nechal slyšet sportovní ředitel klubu Pedja Mijatovič, že po derby se uvidí co bude dál. Rovněž tato skutečnost vnáší do již sedmdesátého sedmého derby na půdě Barcelony trochu toho pikantního koření. Tak tedy ať už fandíte Barce, či Realu, nebo někomu úplně jinému, nechte si v sobotu od 22.00 chutnat.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články