Zpět na » Primera Division » Gudjohnsen: Musíme se víc obětovat

Primera Division - Gudjohnsen: Musíme se víc obětovat

0

Líbilo se

07.03. - Eidur Gudjohnsen, útočník FC Barcelona a jediný střelec ve včerejší osmifinálové odvetě Ligy mistrů na Anfield Road si postěžoval, že mužstvu ve včerejším utkání chybělo více obětování a tvrdé práce. Dále upozornil, že v zápasech proti týmům na jisté úrovni není kvalita Barcy dostačující, aby postupovala dál.

Na otázku jaké jsou důvody vyřazení s Liverpoolem Gudjohnsen uvedl, že je velmi složité vyhrát na Anfield Road, překvapil ale vyjádřením, že Liverpool pracoval mnohem lépe a víc než španělský tým. "Měli jsme víc kvality, než oni, ale jestli se všichni neobětujeme a nebudeme makat nadoraz, pouze s talentem nevystačíme. Každý se může obětovat víc. Musíme pracovat víc kolektivně," uvedl Islanďan. Gudjohnsen si stojí za tím, že Barca je mužstvo, "Které má největší kvalitu, co znám," ale žádá od svých spoluhráčů mnohem víc pracovitosti, aby byla Barca konkurence schopna.

"Když hrajete proti týmům s nižší kvalitou o nic nejde, ale v klíčových momentech, proti tvrdým a silným týmům kdyby jsme podali super výkon, tak by na nás nikdo neměl. Kdybychom pracovali tak tvrdě, jako soupeř, neporazili by nás," prohlásil Gudjohnsen. Ve stejném smyslu Gudjohnsen uvedl: "Liverpool není nějak zvlášť silné mužstvo ani nemají takovou kvalitu, jako my, ale pracovali jako tým a jeden hrál pro druhého, to našemu mužstvu chybělo." O chvíli později však Gudjohnsen uvedl, že Barca ukázala "hrdost" na Anfield Road. Podle soudu Gudjohnsena, "aby byli všichni kamarádi mimo hřiště, ale důležitá je práce na hřišti, aby každý makal za svého spoluhráče a pro mužstvo. Když má mužstvo úspěch je velmi těžké udržet se na této úrovni. Musíme držet víc pohromadě a vědět, že se můžeme zlepšit. Je ale třeba pracovat mnohem víc."

Gudjohnsen vyřazení neoznačoval jako propadák, ale zklamání to pro něj určitě je. Pozornost teď nasměroval na ligu a pohár. "Jsou to trofeje vemi důležité, které ještě můžeme získat." K blížícímu se sobotnímu utkání proti Realu Madrid poznamenal: "Je to možnost, jak ukázat naši kvalitu a vrátit úsměv na tváře našich fanoušků." Co se týče jeho fyzického stavu, Gudjohnsen uvedl, že je v dobré kondici, ale jeho účast v jedenáctce závisí čistě na trenéru Rijkaardovi. "V posledních zápasech jsem toho moc nenahrál, ale pořád tvrdě trénuji a vím, že jsem to já, kdo musí ukázat svoji kvalitu." Nakonec islandský útočník řekl, že je velká škoda, že jeho gól v Liverpoolu, "byl k ničemu", protože Barca vypadla.

/ marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články