Zpět na » Primera Division » Prokletí San Sebastiánu pro Barcelonu pokračuje. Za remízu 1:1 může být ještě ráda

Primera Division - Prokletí San Sebastiánu pro Barcelonu pokračuje. Za remízu 1:1 může být ještě ráda

Prokletí San Sebastiánu pro Barcelonu pokračuje. Za remízu 1:1 může být ještě ráda © mundodeportivo.com - Barcelona v San Sebastiánu pouze remizovala

0

27.11. - REVIEW Barcelona prodloužila sérii nepříznivých výsledků na stadionu Anoeta v San Sebastiánu. S domácím Realem Sociedad pouze remizovala 1:1. Ten se dostal do vedení brankou Williana Josého, brzy poté vyrovnal devátým gólem sezóny Messi. Nicméně následně domácím upřel rozhodčí regulérní gól.

Real Sociedad 1:1 FC Barcelona

Góly: 53. Willian José - 59. Messi

Real Sociedad: Rulli - C. Martínez, Navas, I. Martínez, Yuri - Prieto (72. Canales), Illarramendi, Zurutuza - Vela, Willian José (75. Juanmi), Oyarzabal (85. Granero)

Barcelona: Ter Stegen - S. Roberto, Piqué, Mascherano, J. Alba - Busquets, André Gomes, Rakitić (46. D. Suárez) - Messi, Suárez, Neymar

Barcelona v San Sebastiánu nezačala vůbec dobře a domácí Real Sociedad hostující celek jednoznačně přehrával. Držel míč, vytvářel si šance, zatímco azulgranas působili jako komparzisté či sparingpartneři, kteří domácí nemají příliš agresivně atakovat.

Real Sociedad vysunul od začátku presink hodně vysoko a Barceloně dělalo problém dostat se ze své poloviny. Nejen to, musel také trpět při šancích domácího týmu. Už ve 2. minutě se blízko branky snažil skórovat hlavou Zurutuza, ale centr od Vely hlavičkoval jen do rukavic Ter Stegena.

Mnohem zajímavější příležitosti měl v těsném sledu po sobě Xabi Prieto. Nejprve hlavičkoval blízko zadní tyče, nicméně našel pouze připraveného německého gólmana. Následně v ještě lepší pozici hlavičkoval vedle.

V 19. minutě se u branky Barcelony otáčel Vela, ale jeho střela šla mimo tyče. V nadějné situaci se ve 36. minutě ocitl mladý Oyarzábal, ale rána mu vůbec nevyšla.

První střelu Barcelony vyslal až ve 41. minutě Luis Suárez, ale nezacílil přesně. Lépe mířil ve 45. minutě po rohovém kopu Mascherano, ale do jeho střelu zblokoval domácí obránce.

Druhý poločas začal pro Barcelonu slibně a Neymar z přímého kopu donutil k výbornému zákroku Rulliho. Ovšem pár desítek sekund nato se měnilo skóre ve prospěch domácího týmu. Vela byl v souboji s Mascheranem ve vápně důraznější, jeho střelu ještě Ter Stegen nohou vyrazil, nicméně odražený balón dostal hlavou do sítě Willian José. Nezabránil mu v tom ani na brankové čáře stojící Piqué - 1:0.

Barcelona odpověděla brzy. Neymar se po levé straně protáhl nejprve kolem Carlose Martíneze a také Navase, poslal pod sebe míč na Messiho a ten střelou k pravé tyči vyrovnal - 1:1.

Ten, kdo ale čekal psychicky naťuklý domácí tým a povzbuzenou Barcu, musel být zklamán. Real Sociedad byl lepší, měl herní převahu a hosté se do větších šancí nedostávali. Spíš domácí. Jako v 76. minutě. To z dálky vypálil Vela, trefil břevno a odražený míč dostal do sítě Juanmi.

Rozhodčí ale branku neuznal, ovšem chybně. Protože jak později ukázaly televizní záběry, domácí hráč stál v momentě střely v legální pozici.

81. minuta pak patřila Barceloně. Měla dvě šance, nejprve Denis Suárez udělal kličku Rullimu, ale z úhlu nedokázal nasměrovat střelu do brány a z následného rohu Mascherano prodlužoval míč, ale Luis Suárez na něj nedosáhl.

V 83. minutě Vela trefil ještě tyč a těsně před koncem zápasu Granero ve vápně střílel nad.

Barcelona, která nehrála vůbec dobře, tak ani tentokrát nedokázala zvítězit v San Sebastiánu čeká na výhru už od roku 2007.