Zpět na » Primera Division » Kdo získá titul?

Primera Division - Kdo získá titul?

0

Líbilo se

30.03. - Zítra se začíná znovu bojovat o titul. Čtyřem hlavním aspirantům zbývá už jen 11 zápasů ( 6 doma a 5 venku ) na to, aby se s výsledkem pokusili něco udělat. Mají i podobný program. Deportivo, Zaragoza a Espanyol jsou soupeři všech čtyř hlavních kandidátů.

S Mallorcou a Villarrealem se utkají všichni kromě Realu Madrid. Všichni tito soupeři můžou naši čtyřku překvapit, ale zejména Real Zaragoza má na to, aby obral o důležité body jakéhokoliv favorita a tím se také může rozhodnout o celkovém šampiónovi.

Nicméně hlavními kandidáty na zisk titulu jsou Barcelona a Real Madrid. Říká to hlavně historie obou klubů. Ovšem ani Valencie nemá špatnou historii, zatímco Sevilla se svými výkony v minulosti moc chlubit nemůže.

Jakmile se podíváme do programu Barcelony, uvidíme, že ji v nejbližších kolech čekají velmi silní soupeři. Ve 29. kole se na stadionu Romareda utká s Realem Zaragoza a o dvě kola později ji na Madrigalu přivítá Villarreal. Poté Barcu čekají mužstva, kterým se v letošní sezóně moc nedaří, ale od 35. až do 37. kola se bude pěkně potit. Hraje totiž utkání v Madridu proti Atléticu, po kterém na Nou Campu přivítá Getafe a Espanyol. Navíc má také v plánu zápasy v Copa del Rey.

Avšak program Realu Madrid je o dost těžší. Čekají ho dva zbývající kandidáti na titul, kterými jsou Valencie a Sevilla. V této sezóně je o Realu známo, že se mu daří spíše na hřištích soupeře, ale na návštěvu pojede k týmům, které ho dokázali na Bernabéu porazit. Jsou jimi Celta Vigo a Recreativo Huelva. Navíc má v předposledním kole naplánované utkání s Realem Zaragozou a nevyhne se ani Espanyolu.

Ovšem nejnabitější program má Sevilla, která ještě stále bojuje ve třech soutěžích: V poháru UEFA, v la lize a v Copa del Rey. Od 1. do 18. dubna má v plánu šest zápasů. Navíc ji v lize nečekají žádní outsideři. Mimo jiných utkání, bude muset svést souboj s Valencií, Realem Madrid nebo Realem Zaragozou.

Valencie zápasí také ve více soutěžích a to v lize mistrů a v Primera división. Ve vyřazovacích bojích ligy mistrů změří síly s Chelsea. V lize doma přivítá mimo jiných Sevillu, Zaragozu, Villarreal nebo Espanyol. Na hříštích soupeře svede souboj zejména s Real Madrid.

Ať už titul získá kdokoliv, můžeme říci, že to bude napínavé a na tuto sezónu se jen tak nezapomene, protože ve hře je stále několik týmů a je to velmi vyrovnané. Všechno bude záleže na bojovnosti a vytrvalosti.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články