Zpět na » Primera Division » Bude Barça narychlo měnit dresy? Díky německému Adidasu možná ano

Primera Division - Bude Barça narychlo měnit dresy? Díky německému Adidasu možná ano

Bude Barça narychlo měnit dresy? Díky německému Adidasu možná ano © as.com - Barcelona možná v průběhu sezóny bude měnit dresy

5

Líbilo se

10.11. - Je to až bizarní situace, ale klidně k ní může v horizontu několika týdnů dojít. Obhájce španělského titulu z Barcelony totiž možná bude v průběhu sezóny donucen měnit podobou svých dresů a to díky nespokojenosti německé sportovní firmy Adidas.

V čem je zakopaný pes? Jde o to, že německé firmě, která například obléká konkurenční Real Madrid, se vůbec nelíbí pruhy na letošní kolekci domácích barcelonských dresů. Podle odborného serveru Marketing Deportivo dokonce firma Adidas podala na Barcelonu a firmu Nike, která je sponzorem katalánského klubu, žalobu za porušení práv registrované značky.

„Adidas podal stížnost na porušení registrované značky 31. října,“ uvedl web worldipreview.com

„V květnu minulého roku si Barcelona zaregistrovala červenomodrý třípruhový design u Amerického patentového úřadu (USPTO),“ uvádí server.

„Značka je popisována jako ,plocha se sedmi vertikálními pruhy. 1.,3.,5. a 7. pruh zleva je modrý, zbývající jsou šarlatové,“ pokračuje citace na webu.

Adidas argumentuje tím, že svislé pruhy mohou vést k mylné domněnce u spotřebitelů, protože, alespoň dle mínění firmy, jsou tyto pruhy velmi podobné těm, které charakterizují společnost Adidas.

Portál Marketing Deportivo uvádí, že USPTO přijalo stížnost a v tuto chvíli zkoumá argumenty soudními znalci. V případě, že by stížnost byla oprávněná, musela by firma Nike společně s vedením klubu urgentně nachystat změnu designu aktuálních dresů.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, thesun.co.uk, sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

abibas? fuj....

BeckhamKakaZidane
COKO - 10.11. Odpovědět

Bože, to je trapný. Jakoby Barca neměl těch žalob dost...

COKO
Cornero - 10.11. Odpovědět

Adidas je moje oblibena znacka ale tohle snad nemysli vazne podavat takovyhle zaloby. Za takovyhle picoviny a obtezovani soudu bych jim dal snad jeste pokutu

Cornero
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články