Zpět na » Primera Division » Iniesta spasil Španělsko

Primera Division - Iniesta spasil Španělsko

0

Líbilo se

29.03. - Včera v noci vybojovala španělská reprezentace veledůležité tři body v souboji proti nepříjemnému Islandu (1:0). Utkání bylo v prvním poločase poznamenáno silným deštěm, jasnou převahou Ĺ panělů a čekáním na jedinou branku až do samého závěru utkání. Navíc se zranil Morientes.

Iker Casillas, který včera odehrál 68.reprezentační zápas a vyrovnal tak v počtu startů Arconadu k utkání poznamenal stručně: "Vyhráli jsme a získali tři body, velmi důležité. Výsledek je těsný, ale měli jsme šance na to vyhrát větším rozdílem." Dále okomentoval výhru Severního Irska nad Ĺ védy. "Není to slabý soupeř, když nás porazili, říkali, že byli mnohem slabší, teď se ukázalo, že to tak není."

David Albelda viděl utkání takto: "Dneska je dojem úplně jiný, jsme mnohem spokojenější, výsledek je těsný, ale byli jsme lepší. V první půli hrozně pršelo, i přesto jsme si vytvořili šance. Ve druhém poločase pršet přestalo a převaha byla ještě znatelnější."

Reprezentační trenér Luis Aragonés vyjádřil spokojenost se hrou, kterou tým předvedl a řekl, že přesto, že to bylo obtížné pokořit Arasona v brance "pořád jsem věřil v gól, že přijde dřív, nebo později." Aragones uvedl, že jeho tým, již mohl skórovat dřív, když připomněl odvolaný Silvův gól a penaltu, která měla být odpískána po faulu na Villu. "Island se zakopal v deseti hráčích před brankou, a i když jsme v určitých okamžicích byli trochu nervózní, byli jsme pány utkání, zvláště ve druhé půli. Je to složité hrát proti týmu, který se soustředí jen na bránění, ale měli jsme dost šancí a jejich brankář měl některé zákroky opravdu parádní." Aragones uvedl, že budoucnost týmu závisí na tom, aby "neprohrálo další zápasy."

"Máme před sebou dva zápasy, které bychom měli vyhrát. Po porážce Ĺ védska jsme se přiblížili čelu tabulky. Tohle mužstvo chce jet na mistrovství a udělají pro to všechno. To nejdůležitější je, že už dál nesmíme ztrácet, ať je soupeř jakýkoliv." Stínem tříbodového večera je ale zranění útočníka Valencie Fernanda Morientese, který se zranil ve 42. minutě utkání, když se při útočné snaze zamotal do brankové sítě a po následném pádu si vymkl rameno. Odhadem bude mimo hru tři až čtyři týdny.

K utkání se vyjádřil i trenér Islandu Eyjolfur Sverisson: "Ĺ panělé mi připadali mnohem silnější, než proti Dánům. Měli jsme větší problémy, než jsme předpokládali." Sverisson vychválil všechny španělské hráče: "Jsou velmi silní, rychlí a dobří. " K řadě, která si zasloužila podle islandského kouče největší dík, byla pochopitelně obrana: "V téhle činnosti jsme byli dobří. Jak ubíhali minuty, doufal jsem v remízu, ale bylo to těžké bránit proti tak silnému týmu."

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články