Zpět na » Primera Division » 4 změny, které plánuje udělat Zidane do zápasu s Bilbaem oproti úterku

4 změny, které plánuje udělat Zidane do zápasu s Bilbaem oproti úterku

4 změny, které plánuje udělat Zidane do zápasu s Bilbaem oproti úterku © as.com - Zinedine Zidane

1

Líbilo se

22.10. - Trenér Realu Zinedine Zidane postavil v úterý proti Legii Varšava sestavu „vhodnou spíše pro exhibici,“ jak uvedl madridský deník AS. Útok tradičně obstarala BBC, navíc ve středu pole byli při absenci Casemira tři ofenzivně ladění borci - James, Asensio a Kroos. Bílý balet sice vyhrál 5:1, nicméně vzadu dopřával soupeři až příliš prostoru.

„Rozhodli jsme se hrát s krajními obránci hodně vysunutými a se čtyřmi či pěti ofenzivně laděnými hráči. Nechávali jsme hodně prostoru, ale bylo to naše rozhodnutí,“ připustil po zápase Zizou. Rozhodnutí učiněné zcela jistě i s ohledem na úroveň soupeře, které určitě neudělá zítra večer, kdy na Blancos čeká duel s Athleticem Bilbao.

I z toho důvodu Zidane s největší pravděpodobností plánuje čtyři změny oproti úternímu utkání s Legií.

1. Carvajal za Danila

Madridský odchovanec je pro Zidaneho hráč základní sestavy, byť podle jeho názoru nelze dělit hráče na ti co jsou v základu a ti co sedí na lavičce. Nicméně počet odehraných minut (Carvajal 885 - Danilo 450) jasně naznačuje, který hráč u něj má navrch. Danilo se dostal do základu proti Legii, ovšem opětovně ukázal, že myslí spíš na útok, než by si hleděl obranných úkolů. Taková díra za zády krajního obránce, je, zvláště při absenci Casemira, proti Athleticu zakázána. Danilo navíc ztratil 13 míčů, což byl po Marcelovi druhý největší počet. Z toho důvodu Zidane opět sáhne po Carvajalovi, který se sice nezdráhá zaútočit, ale současně s tím si dokáže plnit i obranné povinnosti.

2. Kovačić za Asensia

Zidane pro zítřejší zápas posílí střed hřiště a zvažuje do něj vrátit Kovačiće, který by „ochránil“ Kroose, tak jak se to dařilo již proti Betisu. Na Real čeká nelehká práce - na druhé straně hřiště hrozí San José, Iturraspe, Raúl García...Obětním beránkem bude ofenzivněji laděný Asensio. Proti Betisu Kovačić nešetřil silami, neustále byl blízko Kroosovi a tento taktický záměr Zidaneho fungoval. Modriće ale úplně nahradit nejde, ačkoliv se o to jeho krajan snažil.

3. Isco za Jamese

Zidane si vybral pro základní sestavu proti Legii Jamese Rodrígueze, který se právě zotavil ze zranění. Ovšem jeho představení bylo chudé, hodně zaostalo za výkonem, který Isco několik dní předtím předvedl proti Betisu. V něm rodák z Málagy rozbalil svůj repertoár přihrávek mezi liniemi, dal dva góly a navíc poslal Zidanemu jednoznačný vzkaz, jak je schopný se obětovat pro tým: naběhal nejvíc kilometrů z celého týmu - 11,57. V souboji Isco - James má k místu v sestavě blíže on a Zidane zvažuje dát mu další příležitost.

4. Morata za Benzemu

Nad tímto tahem přemýšlí Zidane asi nejvíce. Zřejmě by měl klid, kdyby se Morata o slovo nehlásil tolik. Francouzský kouč je stoupencem Benzemy, je přesvědčen o tom, „že potřebuje kontinuitu, aby se cítil lépe, je nutné, aby stále hrál,“ uvedl Zizou. Jenže Morata je mnohem živější, pracovitější a navíc se může pochlubit lepšími čísly. Oba sice vstřelili tři góly, ale navrátilec z Juventusu na ně potřeboval o 97 minut méně.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, as.com

Související odkazy
Nejnovější články