Zpět na » Primera Division » Španěly zítra čeká Island

Primera Division - Španěly zítra čeká Island

0

Líbilo se

27.03. - Zítra večer čeká na Ĺ panělsko již pátý zápas probíhající kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2008. Dánsko si svěřenci trenéra Aragonése mohou škrtnout z notýsku, teď by měli čelit rivalovi patrně mírně slabšímu.

Ĺ panělsko - Island, kvalifikace o ME 2008, středa 28.3.2007, začátek 22.00, Ono Estadi, Mallorca

Ovšem Ĺ panělé mají o čem přemýšlet. Druhý poločas, které mužstvo odehrálo proti Dánům byl dost nešťastný. Takže cílem Luise Aragonése není jen dosáhnout na tř´bodovou odměnu, ale výrazně vylepšit i herní stránku. Důvěru dá téměř totožné sestavě, která skolila Dány, do hry základní jedenáctky by se měli po odpykání trestu vrátit Sergio Ramos a Carles Puyol, "odnesou" to Ă�ngel a Javi Navarro.

V záloze nastoupí Albelda, Iniesta, Xavi a David Silva, v útoku se znovu objeví duo Morientes a Villa. V brance nezpochybnitelný Iker Casillas odehraje svůj zápas v národním týmu číslo 68, vyrovná tak slavného Arconadu co se odehraných utkání týče. Nad ním už je pouze jediný muž s rukavicemi, Andoni Zubizarreta.

Island by neměl představovat nějakého těžkého soupeře. Doma je těžký soupeř, venku už to tak slavné není. V této kvalifikaci dokázal vyhrát pouze úvodní zápas na hřišti protivníka, v Severním Irsku 3:0, pak už si připisoval jen porážky. Dokonce utrpěl debakl v Lotyšsku 0:4.

Jeho hra se zakládá hlavně na fyzičce a na střelách ze střední a delší vzdálenosti. Základním kamenem týmu trenéra Sverissona je pochopitelně útočník Barcelony Eidur Gudjohnsen. Pro Ĺ panělsko bude představovat největší hrozbu, díky své rychlosti a gólovému čichu. Rovněž si bude muset dát pozor na Karla Gudjonssona, bývalého hráče Betisu.

Přestože je Ĺ panělsko nepochybně favoritem utkání, vždycky si utkání s Islandem pěkně protrpěla. V sedmi vzájemných střetnutích se Ĺ panělům nikdy nepovedlo vyhrát o více než jeden gól. Naposledy se oba soupeři střetli 15.srpna v Reykjavíku, kde utkání skončilo 0:0.

Pravděpodobné sestavy:

Ĺ panělsko: Casillas- Sergio Ramos, Puyol, Marchena, Capdevila- Albelda- Iniesta, Xavi, Silva- Morientes, Villa.
Island: Arason- Steinsson, Ingimarsson, Hreidarsson, Kristjan Sigurdsson- Vidarsson, Gudjonsson, Hallfredsson, Hannes Sigurdsson- Gudjohnsen, Thorvaldsson.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články