Zpět na » Primera Division » Real sleduje mladíka z Panathinaikosu

Primera Division - Real sleduje mladíka z Panathinaikosu

0

Líbilo se

27.03. - Real Madrid se zajímá o služby mladého hráče Panathinaikosu Atény Sotiriose Ninise. Zástupci královského klubu se jeli na vlastní oči podívat na tento mladý talent, který v řeckém fotbale způsobil malou revoluci.

Ninis debutoval v ligovém utkání sedmého ledna, současný trenér Panathinaikosu, Ĺ paněl Víctor Muňoz mu dal překvapivě šanci. Je mu totiž teprve šestnáct let (v dubnu mu bude sedmnáct). Ninis ale zaujal tak, že je v týmu prakticky nepostradatelný.

Od té chvíle, co poprvé oblékl ligový dres Panathinaikosu, se jeho život radikálně změnil. O pár dní později, 27.ledna 2007 se stal nejmladším hráčem, který kdy vstřelil gól v řecké lize. Bylo mu přesně 16 let, 8 měsíců a 17 dní, když přidal druhý gól při vítězství nad Panionisem Atény.

A dál pokračoval v přepisování historických záznamů. Do této chvíle odehrál v dresu Panathinaikosu 10 utkání, dal dvě branky. Rovněz si už vyzkoušel i atmosféru evropských pohárů. Nastoupil za svůj tým v utkání poháru UEFA proti francouzskému Lens.

Navzdory svému mládí, ti co Ninise znají, potvrzují, jak je vyzrálý. Hraje pravé křídlo, vyniká svou rychlostí, přímočarostí a jednoduchostí při zakončení, to co už se ze současného fotbalu postupně vytrácí. V Řecku ho mnozí srovnávají s Messim, hraje na stejném postu, má podobný styl hry.

Příchod Ninise znamenal vylepšení výsledků Panathinaikosu, ten aktuálně drží třetí pozici v lize.Před tím, než do mužstva přišel byl Panathinaikos v krizi herní i výsledkové. Teď bojuje o účast v Lize mistrů a výsledky budou hodně záviset právě na Ninisovi.

Ninis se narodil v Albánii, ale jeho rodiče se usadili v Řecku, když mu byly dva roky. Už dostal pozvánku z albánské reprezentace do 19 let ale mladý útočník ji smetl ze stolu, neboť má v úmyslu reprezentovat reprezentaci Řecka, jejíž pas v brzké době obdrží.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články