Zpět na » Primera Division » I přes remízu spokojený Zidane střídal Cristiana kvůli Dortmundu

Primera Division - I přes remízu spokojený Zidane střídal Cristiana kvůli Dortmundu

I přes remízu spokojený Zidane střídal Cristiana kvůli Dortmundu © as.com - Cristiano Ronaldo po zápase v Las Palmas

0

Líbilo se

25.09. - Ztráta. Jednoznačně. Real měl zápas v Las Palmas evidentně pod kontrolou, ovšem ve chvíli, kdy na tom byl Bílý balet nejlépe, dostal gól a přišel o tři body. Podle Zidaneho kvůli ztrátě koncentrace. Inkasovanou branku viděl Cristiano Ronaldo jen z lavičky, neboť nedlouho předtím byl střídán, což mu nebylo moc po chuti.

Samozřejmě to bylo hlavní téma tiskové konference. Ronaldo a jeho střídání. Portugalského útočníka se málokdy málokdo odvážil stáhnout dřív z placu než udeřila 90. minuta. Zidane si troufl. Ronaldův výraz hovořil za vše. Nespokojenost. Asi jen on ví, jestli se svým výkonem, nebo s trenérovým tahem.

Nicméně jedno je jisté. Ronaldo v první půli nehrál dobře, postupně se ale zlepšoval a pak šel na lavičku. „V úterý hrajeme zápas s Dortmundem. Domníval jsem se, že je ten správný okamžik stáhnout ho, myslel jsem na to. Cristiano chce hrát pořád, ale musím myslet i na hráče. Bylo třeba ho nechat odpočinout a myslet na úterý,“ uvedl Zidane. A měl pravdu, protože Cristiano má za sebou velkou herní pauzu a postupně se teprve dostává do své ideální herní fazóny.

S výkonem celého týmu byl ale po remíze 2:2 více méně spokojený. „Mužstvo hrálo od úvodní do poslední minuty dobře. Vyčíst jim mohu snad jen dva inkasované góly. Ve středu byla první půle složitá, dnes ne. Předváděli jsme dobrý fotbal, vypracovali jsme si spoustu šancí. Scházela nám koncentrace, zápas jsme měli pod kontrolou. Nemám radost ze dvou gólů, ale nesklopíme hlavu, jdeme dál.“

„Pokud budeme hrát celých devadesát minut takhle, budeme v tabulce nahoře. To, co se přihodilo, se stát může. Měli jsme proměnit nějaké šance a zvýšit na 0:2. Určitě nám nescházela hladovost. Teď budeme odpočívat, protože v úterý se hraje Liga mistrů.“

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, marca.com

Související odkazy
Nejnovější články