Zpět na » Primera Division » Božinov a Obinna na seznamu Barcy

Primera Division - Božinov a Obinna na seznamu Barcy

0

Líbilo se

26.03. - Barcelona si na seznam posil pro příští sezonu napsala dva hráče, kteří hrají v italském Calciu. Prvním je Nigerijec Obinna Nsofor, kterému včera bylo dvacet a hraje v Chievu, druhým pak Bulhar Božinov, momentálně hrající v druholigovém Juventusu. Oba to jsou útočníci.

Obinna Nsofor včera oslavil dvacáté narozeniny a v Chievu hraje již druhou sezonu. Milánský Inter se ho v zimě snažil přivést do týmu, ale Chievo nabízené čtyři miliony eur nepřijalo, ačkoliv má ekonomické problémy. Hlavní nevýhodou Nigerijce je, že nemá pas občana Eu, což je na fotbalovém trhu velké mínus, i když Barca má jedno místo pro takového hráče ještě volné, neboť má v kádru pouze Etoo a Ronaldinha, kteří nemají pas obyvatele Eu. Navíc u Ronaldinha by se brzy situace mohla změnit.

V současné sezoně Obinna Nsofor odehrál čtrnáct utkání, 13 z nich v základní sestavě a dal pět gólů. Hráč již byl nabízen Barce, Espanyolu a Realu, kteří si ho váží jako sázky do budoucna, když při svém věku odehrál již téměř dvě sezony ve špičkové soutěži.

Podle italských zdrojů by další posilou pro příští sezonu mohl být Bulhar Božinov. Jedenadvacetiletý fotbalista hraje za Juventus Serii B, druhou nejvyšší soutěž, kde hostuje z Fiorentiny. V Itálii se spekuluje, že cena hráče by mohla být asi 15 milionů eur, což se zdá být cifra hodně vysoká na hráče jeho kvalit, ale je to cena, kterou v lednu 2005 zaplatila Fiorentina Lecce za jeho přestup. Do přestupové transakce by mohl být zahrnut jako hráčská náhrada Thiago Motta, jehož cena se odhaduje na čtyři miliony eur.

/ sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články