Zpět na » Primera Division » Luis Enrique: Byli jsme hodně nepřesní a měkcí v defenzivě

Primera Division - Luis Enrique: Byli jsme hodně nepřesní a měkcí v defenzivě

Luis Enrique: Byli jsme hodně nepřesní a měkcí v defenzivě © sport.es - Luis Enrique

0

Líbilo se

11.09. - Velké překvapení. A nečekaně brzy, již ve třetím ligovém zápase. Barcelona doma překvapivě podlehla nováčkovi z Alavésu 1:2 a pustila madridský Real do tříbodového trháku hned v úvodu soutěže. Trenér Enrique po zápase přiznal, že týmu chyběla přesnost a obrana postrádala pevnost.

„Od začátku to nebyl dobrý den. Chyběla nám především přesnost, inspirace, plynulost a obrana byla hodně křehká," začal hodnocení sobotního prohraného duelu s Alavésem trenér Barcelony Luis Enrique. „Mohli jsme se dostat do vedení, ale pak jsme se znovu vrátili k nepřesné hře."

„Největší zodpovědnost za tento výsledek nesu samozřejmě já. Snažil jsem se udělat to nejlepší a při pohledu na výsledek je jednoduché soudit."

Do zápasu azulgranas nastoupili se sedmi novými tvářemi, k čemuž se Enrique vyjádřil následovně: „Udělali jsme hodně změn, neboť někteří hráči byli po reprezentačních zápasech unavení. Upřednostnili jsme, aby si zahráli ti, kteří byli víc odpočatí. Vůbec, v této sezóně nebude hrát 11, 12 nebo 13 hráčů. Je nás 22, hrát budou všichni."

„Všichni nás berou za favority, tuto nálepku jsme si vysloužili. Ale vítězství něco stojí, hodně, a dnes se to projevilo. Moc dobře víme, jak je obtížné vyhrávat. Tento špatný výsledek ale současně poslouží k tomu, aby si to uvědomili i lidé z venku."

„Je to zápas k ponaučení, ostatně jako jsou všechny. Ale z těch, z nichž nezískáte dobrý výsledek, získáte víc pozitivních poznatků a také si to uvědomí hráči."

Enrique nechtěl rozebírat ani individuální výkony některých jedinců. „Pokud nerad hovořím o výkonech hráčů po vyhraných zápasech, po porážkách je třeba hovořit pouze o trenérovi."

„Hráči se teď budou připravovat na Celtic, protože v úterý hrajeme Ligu mistrů. V tak krátké soutěži, jako je Champions League, se za chyby platí."

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, mundodeportivo.com, sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články