Zpět na » Primera Division » Messi letos prodlouží smlouvu. A proč nepřišel nikdo z Brazílie?

Messi letos prodlouží smlouvu. A proč nepřišel nikdo z Brazílie?

Messi letos prodlouží smlouvu. A proč nepřišel nikdo z Brazílie? © libero.pe - Leo Messi

2

Líbilo se

03.09. - Argentinskému útočníkovi Lionelu Messimu končí za dva roky v Barceloně smlouva a to už je nejvyšší čas začít se bavit o podpisu nového kontraktu. A proč nakonec do Barcelony nepřišel žádný hráč z Brazílie? Všechna tato aktuální témata katalánského velkoklubu okomentoval sportovní ředitel klubu Robert Fernández.

Bylo hodně hráčů letos v létě, kteří do Barcelony nechtěli přijít?

Všichni ti, co přišli, měli naprosto jasno, že mají před sebou velkou výzvu. Žádný z nich neříkal, že nechce přijít. Co se týče ostatních, bylo hodně informací, ale v mnoha případech jsme s těmi hráči vůbec nebyli v kontaktu. To je normální, děje se to každé léto. Důležité je, že všech šest hráčů přijít chtělo, toužili růst po fotbalové stránce.

Nastala změna v přestupové politice? Musí fanoušek azulgranas zapomenout na super posily a zvyknout si na hráče průměrné ceny, dalo by se říct střední třídy?

Interpretace je taková, že už máme extra mužstvo, za poslední dekádu jsme vyhráli 90 procent trofejí, navíc jsme hráli dobře. Co potom musíte hledat? Mladé perspektivní hráče plné nadšení nebo ty, co stojí 70 nebo 80 milionů eur? Kteří ani možná nebudou hrát a budou dělat problémy?

Myslíte třeba Pogbu?

Nebudu jmenovat nikoho konkrétně. Mluvím o tom jenom kvůli tomu, jaké máme plány: nejprve musíte vědět, co máte doma a teprve pak jít kupovat hráče. Pokud budete postupovat obráceně, je to chyba. A tady je spoustu dobrých hráčů, skvělých, těch nejlepších na světě.

Mezi nimi Messi. Jeho kontrakt končí v roce 2018. Jaká bude jeho budoucnost?

Už o tom mluvil prezident Bartomeu. Letos bylo hned několik záležitostí, které jsme museli vyřešit. Například Rafinhu, Busquetse, Neymara nebo Mascherana o nichž lidé tvrdili že nedospějeme k dohodě a nakonec nebyly žádné problémy.

Ovšem Messi bude nejsložitější?

Proč?

Jeto světová jednička, mohl by si bez jakýchkoliv problémů vybrat jiné mužstvo...

Jsem nadšený z toho, že to je číslo jedna na světě a že je s námi. Dohodneme se. Jsem o tom naprosto přesvědčený.

Chvátá celá záležitost?

Není to o tom, jestli musíme spěchat. Dohodneme se během této sezóny. Jako se nám to povedlo s Rafinhou, Macheranem, Busim a Neymarem.

Byla Barcelona při nákupech hodně omezena financemi?

Ne. Myslím, že jsme uzavřeli dobré operace. Umtiti by k dnešnímu dni stál mnohem víc. Premier League například zaplatila za Mustafiho 40 milionů.

Proč jste neustále cestoval do Brazílie a nakonec nikoho nekoupil?

Viděli jsme spoustu hráčů. Ale skoro všichni byli za cenu jako v Evropě. Někteří dokonce ještě dražší. Nakonec jsme si vybrali Alcácera, který už má zkušenosti ze španělské ligy. Jeho adaptace bude mnohem rychlejší. Pořád tvrdím, že je jen velmi málo jihoameričanů, kteří přijdou do Evropy a hned se prosadí. Skoro všichni musí zaplatit určitou daň; jako Rivaldo v Deportivu, Ronaldinho v PSG, Romario v PSV atd. Jediný, který se hned prosadil, je Neymar a snad i Marcelo, ačkoliv v jeho případě byl v rezervě Realu. Nejsou mladí hráči, kteří přijdou z Jižní Ameriky a hned triumfují. Mohla by to být dobrá sázka, ale bavíme se o stejných penězích jako za Alcácera a ten je realitou.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, sport.es

Související odkazy
Nejnovější články