Zpět na » Primera Division » Real se na tři body nadřel, Celtu ale nakonec udolal

Primera Division - Real se na tři body nadřel, Celtu ale nakonec udolal

Real se na tři body nadřel, Celtu ale nakonec udolal © twitter.com - Kroos vstřelil vítěznou branku

0

27.08. - REVIEW Real Madrid v prvním zápase před domácím publikem nakonec nezaváhal, byť ke třem bodům za výhru nad Celtou Vigo nevedla jednoduchá cesta, jak se mohlo předpokládat. Do vedení dostal Bílý balet až po hodině hry Morata, nedlouho poté ale vyrovnal Orellana. Výhru nakonec jistil přesnou střelou k tyči Kroos.

Real Madrid 2:1 Celta

Góly: 60. Morata, 82. Kroos - 67. Orellana

Real Madrid CF: Casilla - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modrić (69. James Rodríguez), Casemiro, Kroos - Bale, Morata (78. Mariano Díaz), Asensio (65. L. Vázquez).

Celta Vigo: S. Álvarez - Mallo, Roncaglia, Cabral, J. Castro - Radoja (85. Sisto), Wass (76. Papež Cheikh) - Orellana, P. Hernández, Bongonda - Guidetti (72. Aspas).

Hodně potu a dřiny stály madridský Real tři body z prvního ligového zápasu před domácím publikem v letošní sezóně. Real hrál v úvodu dost profesorsky, byť se podle průniku Moraty do šestnáctky už ve 3. minutě dalo tušit mnohem větší vzrušení v následujících minutách. Blancos poté sice byli na míči častěji, ovšem jeho držení bylo v zónách, kde dobře zformované obraně Celty nehrozilo žádné nebezpečí.

Madrid se v první pětačtyřicetiminutovce pokoušel o zteč branky Celty Vigo více méně střelami ze střední vzdálenosti a po rohových kopech. Tak jako ve 13. minutě Morata a o minutu později Modrić, který se snažil dostat mezi tyče špatný nákop brankáře Sergia. Celta se poté začala postupně osmělovala a během pěti minut hned několikrát nebezpečně atakovala Casillovu svatyni.

Po půlhodině se z letargie probral i domácí tým. Do útoku zavelel Modrić, který ve 29. minutě trefil břevno, tři minuty nato pak vyzkoušel Sergia ještě jednou, z následného rohu pak střílel hlavou Bale mimo. Před pauzou ještě hostující Radoja vystřelil a nadělal Casillovi dost práce.

Do druhé části nevstoupil Real úplně ideálně a Celta byla blízko vstřelení branky hned v úvodních sekundách. Dvakrát byl gólu blízko Guidetti, napodobit se ho snažil i Jonny. Realu chvíli trvalo než nabral obrátky, ale po hodině hry už šel do vedení. Centr Modriće ze strany pustil chytře Morata na Asensia. Ten sice tváří v tvář Sergiovi zaváhal, když mu gólman Celty rukou vystihl úmysl. Míč ale vyrazil jen k Moratovi, který už mnoho práce neměl - 1:0. Navrátilec z Juventusu tak protrhl střeleckou smůlu a konečně dal první gól v oficiálním zápase za Real po svém comebacku.

Pak ještě trefil tyč, jenže brzy se radovali i hosté. V 67. minutě dostal Orellana přihrávku na vápně od Guidettiho a zamířil přesně - 1:1. Poté se domácí marně dožadovali odpískání dvou pokutových kopů, nejprve na Jamese, následně i na Marcela. V 79. minutě Celta zahodila hodně nadějný brejk do zcela odkryté obrany střídajícím Papem a to se jí vymstilo. Minutu nato totiž zamířil Kroos přesně k tyči s jejíž pomocí dostal balón do branky a rozhodl o upoceném vítězství Zidaneho grupy.