Zpět na » Primera Division » Diego a Gabi Militovi v hledáčku Barcy

Primera Division - Diego a Gabi Militovi v hledáčku Barcy

0

Líbilo se

24.03. - Gabi Milito a jeho bratr Diego se objevili na seznamu hráčů Barcelony jako pravděpodobné posily pro sezonu 2007/2008. Samotná Zaragoza, kde oba sourozenci hrají, moc dobře ví, že jejich cena je vysoká. Rozhodně však na obchodu nebudou chtít prodělat.

. Barcelona má pro příští sezonu v úmyslu trochu přestavět jednotlivé řady, základ tvořený hvězdami a nezbytnými odchovanci by měl zůstat. Trenéři by rádi přivedli jednoho stopera, krajního obránce, defenzivního záložníka a útočníka. Na rozdíl od posledních sezon by letos neměli přijít hráči, kteří pouze stabilizují kádr, nýbrž plejeři, kteří by se měli prosadit do základní jedenáctky. A to by bratři Gabi a Diego Militovi mohli splňovat. V agendě katalánského klubu pro případné posily figurují už nějakou tu dobu. Mladší Gabi je spolehlivý stoper, který si dobře umí volit místo na hřišti, je důrazný a dobře pracuje s míčem. A hlavně je to čistý stoper, v posledních letech musela Barca na tento post přeškolovat jak krajního obránce (Puyol), tak defenzivního záložníka (Edmílson).

V případě Diega je situace také jasná. Samuel Etoo je v útoku neoddiskutovatelná jednička, dokonce ani Gudjohnsen či Saviola nebyli schopni pokrýt jeho několikaměsíční absenci úplně dokonale. Starší Milito naopak již dvě sezony střílí branky jako na běžícím pásu, poté co jeho gólový čich objevili v Janově. Bez diskusí by byl velkou konkurencí pro Samuela Etoo či velice dobrá náhrada v případě Kameruncova zranění, nebo disciplinárního trestu. To jsou argumenty, které mluví ve prospěch Barcy angažovat toto duo.

Teď však musíme zmínit i fakta, která mohou zkomplikovat přestup bratrů Militových. Ten první je samozřejmě více než jasný, oba dva to jsou klíčový borci souboru Víctora Fernandeze, Gabi je rozený vůdce týmu, Diego umí rozhodovat utkání. V případě Diega, který v Zaragoze dva roky hostuje, Real uplatní na hráče opci, v hodnotě 5 milionů eur, čímž vstoupí v platnost smlouva, kterou kdysi s Diegem uzavřeli - do roku 2011 a výkupní klauzule má hodnotu 25 milionů eur. Gabi má smlouvu do roku 2010 a klausule je 30 milionů eur. Navíc pobírají v Zaragoze nejvyšší platy a sice 1,8 milionů eur ročně. Nicméně jistá možnost porušení tohoto finančního pancéře jistě existuje.

Vedení Zaragozy by mohlo vyslyšet jejich přání pokročit v kariéře dále, zvláště jestli Real skončí v lize mezi první čtyřkou, což by znamenalo postup do Champions League. Realita však vypadá asi tak, že vedení Zaragozy by netrvalo na částce 55 milionů eur za výkupní klauzule, reálnější vypadá možnost, že by požadovali milionů 35 plus nějakou hráčskou náhradu. Ve hře jsou samozřejmě Javier Saviola, který ještě nemá zcela jasno o své budoucnosti, dále Gudjohnsen, Ezquerro či Ludovic Giuly, kteří mají v Barce platné smlouvy. V případě, že by vyšel přestup pouze jednoho z bratrů, prioritu by samozřejmě dostal Gabi do obrany, která víc potřebuje posílit, než útok azulgranas. Barca ho sleduje již od doby, co přišel do Ĺ panělska, několikrát se snažila ho získat, nakonec však vždy všechno padlo. Dodneška zatím ještě nebyly navázány kontakty na úrovni klubů, v Zaragoze však již moc dobře vědí o zájmu týmů z Anglie, Itálie a samozřejmě i Ĺ panělska. Tak o tom vedení týmu informoval agent hráčů Eduardo Gamarnik. O Diega je v Itálii zájem opravdu velký, poté co prošel FC Janov a gólově oživl v Zaragoze. Samozřejmě jsou to ti nejbohatší: AC Milán, Inter a Juventus. Zaragoza to dobře ví, že je velká pravděpodobnost, že se s oběma rozloučí již v létě. A bude to v ten okamžik, až do hry vstoupí samotná Barca, místo více než zajímavé pro dva argentinské reprezentanty, kteří by rádi udělali výrazný krok ve své kariéře.

/ sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články