Zpět na » Primera Division » Sevilla válčí ve třech soutěžích

Primera Division - Sevilla válčí ve třech soutěžích

0

Líbilo se

24.03. - Současná Sevilla nebyla až do minulého roku moc známá. Proslavila se hlavně vítězstvím v poháru UEFA a následně v evropském superpoháru, kde si právě jako vítěz pohár UEFA, zahrála s vítězem ligy mistrů – Barcelonou. Porazila ji 3-0 a rázem se stala velice obávaným týmem.

V této sezóně pokračuje Sevilla ve třech soutěžích. V poháru UEFA nedávno postoupila přes Ĺ achtar Doněck do čtvrtfinále, ve španělském Copa del Rey je už v semifinále, kde si zahraje proti Deportivu a v lize se stále přetahuje o první místo s Barcelonou. Jak trenér, tak i hráči věří, že mají na to, aby ve všech třech soutěžích přetrvali až do konce. Nicméně vědí, že bojovat ve třech soutěžích v závěru sezóny nebude vůbec jednoduché, ale hráči Sevilly jsou podle vedení cílevědomí a pokusí se zopakovat slávu z minulého roku.

Na začátku sezóny už hlavní favorité Primera división, jako je Barcelona, Real Madrid nebo Valencie tušili, že by je Sevilla mohla obrat o cenné body, ale málokdo počítal s tím, že ve 27. kole bude mít stejně bodů jako vedoucí celek z Katalánska.

Jako první se o síle Sevilly přesvědčila Barcelona. V šestém kole La ligy ( 15.10.2006 ) ji azulgranas přivítali na Nou Campu. Barca jim chtěla oplatit hořkou porážku v superpoháru. Andaluský tým sice porazila 3-1, ale už tentokrát se Sevilla projevila jako mužstvo, které se za žádných okolností nevzdává a bojuje jako celek. V té době už se pohybovala na předních příčkách tabulky a o její skutečné síle se v 11. kole ( 18.11.2006 ) přesvědčila trápící se Valencie. Ze stadionu Ramona Sancheze Pizjuana si odvezla třígólový příděl a pokračovala ve svém trápení. Když rozjetá Sevilla narazila ve 14. kole na Real Madrid, madridští příznivci věděli, že bude zle. Sevilla doma potvrdila svou neporanitelnost a bílý balet porazila 2-1, což ji také pomohlo přezimovat na první místě.

Rok 2007 začala špatnými výkony a zbytečně ztrácela body. Shromáždila několik remíz a proher a rázem už nebyla ve vedení Primera división. Nicméně výhra nad Atléticem 3-1 ji zase postavila na nohy. Ve 25. kole ( 3.3.2007 ) se znovu střetla s Barcelonou a tentokráte z tohoto souboje vyšla vítězně. Utkání bylo plné emocí o čemž svědčilo i několik červených karet, ale Sevilla dokázala zápas otočit z nepříznivých 0-1 na 2-1.

Poté sice zbytečně zaváhala a prohrála nad předposledním týmem. Nicméně teď má 53 bodů a jenom o skóre se nachází na druhé příčce za vedoucí Barcelonou. Třetí Real Madrid na ni ztrácí už pět bodů a čtvrtá Valencie dokonce šest. I když někteří nevěří, že Sevilla dokáže udržet tempo s mnohem zkušenějšími týmy, alespoň jednou každého z nás musela přesvědčit, že bojovnost a sehranost jejim hráčům nechybí, a proto už bychom měli vědět, že se jen tak nevzdá.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články