Zpět na » Primera Division » Sobota 22.00: Bitva s Dány o EURO

Primera Division - Sobota 22.00: Bitva s Dány o EURO

0

Líbilo se

22.03. - Ĺ panělsko čeká v sobotu večer další překážka v boji o postup na evropský šampionát 2008, který se uskuteční pod Alpami v Rakousku a Ĺ výcarsku. Soupeřem bude Dánsko, které je z historického hlediska protivníkem velmi příznivým.

Ĺ panělsko - Dánsko, kvalifikace na EURO 2008, sobota 24.3.2007 od 22,00 stadion San Bernabeu, Madrid

Ĺ panělé si už na cestě na EURO 2008 nemůžou dovolit chybovat. V prvním utkání kvalifikace sice porazili svěřenci trenéra Luise Aragonese slaboučké Lichtenštejnsko 4:0, pak však přišel výpadek v podobě porážek v Severním Irsku 2:3 a ve Ĺ védsku 0:2. Navíc Dánsko má boj o EURO rozjetý velmi dobře, ze tří zápasů získalo sedm bodů a v tabulce je druhé. Přesto si neodpustilo zadrhnutí se Severním Irskem, získalo pouze bod. Dánům se nepovedla kvalifikace o mistrovství světa 2006 v Německu, teď už se však soupeř Ĺ panělů dostal do herní i výsledkové pohody. Vezmeme-li v úvahu i přátelské duely, Dánsko již sedm utkání v řadě neprohrálo. Za posledních 21 měsíců v sedmnácti případech pouze jedinkrát prohrálo, bylo to v květnu loňského roku s Francií.

Dánové převážně zachovali mužstvo, dokázali se poprat i překvapivým odchodem lídra Thomase Gravesena, klíčovým mužem ve výběru trenéra Olsena. Do mužstva přitekla nová mladá krev, například Agger (Liverpool), Kahlenberg (Auxerre), Daniel Jensen (Werder), nebo Brendtner (Birmingham City). Velkou váhu ale mají stále jména jako Jörgensen (Fiorentina), Rommedahl (Charlton) a "Ĺ paňelé" Tomasson (Villarreal) či Poulsen (Sevilla). Proti Ĺ panělům vsadí trenér Morten Olsen na jistotu. Na nominačním seznamu je jediný debutant, Busk Poulsen (Midtjylland). Z důvodů zranění budou chybět Laursen (Aston Villa), Helveg (Odense), Larsen a Lovenkrands (Schalke). Claus Jensen z Fulhamu bude chybět, protože mu chybí zápasová praxe. Trenér Olsen rovněž nebude zavádět nějaká nová herní schémata a zůstane věrný rozestavení 4-2-3-1.

Obě reprezentace se spolu dosud utkaly ve čtrnácti případech, bilance je výrazně lepší pro jižanské fotbalisty. Desetkrát vyhráli, dvakrát zápas skončil remízou a jen dvakrát se z úspěchu radovali Dánové. Bylo to v přátelském zápase v Cádizu v roce 1979 (1:3) a v kvalifikaci na světový šampionát v USA '94. Pro Dány představují Ĺ panělé jakousi noční můru. Moc dobře si fanoušci červenobílé reprezentace pamatují tři utkání, která vstoupila do historie. Semifinále mistrovství Evropy 1984, kdy Ĺ panělé vyhráli na penalty, osmifinále šampionátu v Mexiku v roce 1986, kdy gólově exceloval Butragueňo a kvalifikační utkání na výše zmíněný světový šampionát v zámoří v roce 1994, kdy Ĺ panělsko gólem Hierra vyhrálo 1:0. Naposledy se oba výběry utkaly v roce 2004 v Gijónu, Ĺ panělsko vyhrálo 2:0. Zápas vyvolal v Dánsku velký zájem fanoušků, na zápas na San Bernabeu jich přijede zhruba 4000, což je nejvyšší počet na utkání venku za poslední desetiletí

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ donbalon

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články