Zpět na » Primera Division » 7 nevydařených přestupů Realu Madrid za posledních sedm let

7 nevydařených přestupů Realu Madrid za posledních sedm let

7 nevydařených přestupů Realu Madrid za posledních sedm let © goal.com - Kun Agüero nakonec v Realu neskončil

5

Líbilo se

23.07. - NEPŘEHLÉDNĚTE Prezident Realu Madrid Florenitno Pérez rád bývá středem pozornosti. Zejména díky svým „galaktickým“ posilám, které v minulosti vždy přitáhly pozornost na Bílý balet. Jenže často se také stává, že i tak mocný muž, jakým bezesporu tento podnikatel je, dostane takzvaně na frak.

Tak jako včera, kdy mu Barcelona přetáhla záložníka Andrého Gómese z Valencie, o nějž Los Blancos rovněž projevovali silný zájem. A z posledních let to není ojedinělý případ, kdy místo přestupu zůstaly Pérezovi oči pro pláč.

André Gomes

Poslední nedotažený přestup. Pérez, jenž má ve velké oblibě ofenzivní hráče, si na radu přítele a agenta Jorge Mendese nechal vnuknout myšlenku angažovat do svých řad portugalského fotbalistu. Tím spíš, když Zidanemu nedopřál jím tolik žádaného Pogbu. S hráčem se v pohodě domluvil, ovšem narazil na požadavky Valencie. Klub z Mestally nejprve žádal 65 milionů eur, což Pérez rezolutně odmítl. Pak Valencia chtěla zahrnout do operace nějaké hráče, konkrétně Nacha, Kovačiće, Asensia nebo Jesého. Ovšem ani takový požadavek nepadl v Madridu na úrodnou půdu a merengues se rozhodli od jednání odstoupit. Toho využila Barcelona a koupila Gomese za 35 milionů plus dalších 20 na bonusech. Gomes je posledním z celé řady hráčů Valencie, na něž měl Real zálusk a nezískal je: Villa, Mendieta, Ayala, Vicente, Silva, Gayá...

David de Gea

Nedotažený přestup brankáře Manchesteru United, tak to byla podařená fraška. Kontakty s De Geou začaly již na začátku roku 2015. Casillas už byl jednou nohou z klubu a tak bylo vše přichystané na příchod opory Rudých ďáblů. Ovšem United ani manažer Van Gaal ho prodat nechtěli. A ze svého postoje neustoupili. Real se proto mezitím pojistil a koupil Kika Casillu z Espanyolu. Všechno vedení nechalo na poslední den přestupového okna, 31. srpna. Keylor Navas, který už čekal v letadle, s nímž měl odletět do Manchesteru (a jenž se o svém přestupu do United dozvěděl teprve pár hodin předtím), se nakonec z letiště Barajas neodlepil. Dokumentace k přestupu přišla až v 0.28, když limit pro oznámení transferu byla půlnoc. Tato nechutnost nakonec skončila válkou slov mezi oběma stranami, kdy jedna obviňovala druhou a De Gea nakonec v Manchesteru prodloužil smlouvu do roku 2019. Pérez cítil k brankáři dluh a chtěl ho koupit letos, ale Keylor podával vynikající výkony a rovněž Zidane byl proti a tak z nového pokusu sešlo.

Neymar

V létě roku 2011 měl brazilský fotbalista připravenu smlouvu s Realem, V květnu 2013, kdy se Santos uvolil k přestupu Neymara, začal boj mezi Barcelonou a madridským klubem. Santos nechal vyloženě na hráči, kam povedou jeho další kroky a ten si vybral Barçu. Paradoxně v roce 2006 Neymar s Realem dva týdny trénoval a uchvátil tehdejší trenéry. Zkouška dopadla tak dobře, že mu Real chtěl nechat vystavit papíry, aby mohl debutovat v posledních zápasech sezóny 2005-06 příslušné kategorie, do níž patřil například Carvajal. To jaro byl Neymar v Madridu se svým otcem a agentem Wagnerem Ribeirem. Ovšem nakonec nezůstal, neboť Real nechtěl zaplatit 60.000 eur, které žádal jeho zástupce za přestup.

Luis Suárez

Dalším objekt zájmu Realu, který skončil v síti konkurenčního klubu. Před MS 2014 zvažoval Real možnost koupit Suáreze, který v ten moment patřil Liverpoolu. Už rok předtím vedení sondovalo situaci u jeho agenta Pere Guardioly (bratra Pepa). Ředitel José Ángel Sánchez měl jednání rozjetá do hodně pokročilé fáze a zdálo se, že Los Blancos jsou na pole position, aby ho získali. Jenže prezident Pérez váhal. Nebyl si jist, jestli by bylo dobré přivést konkurenci Benzemovi. Kousnutí Chielliniho v průběhu šampionátu pak byl rozhodující argument, aby ho Real nechal plavat a Barcelona ho získala. A ta určitě nelituje.

Robert Lewandowski

Bylo to v roce 2013, kdy si Florentino Pérez připsal první zklamání s polským útočníkem. Lewandowski u prezidenta stoupl v očích poté, co ještě v dresu Dortmundu nastřílel v semifinále LM Bílému baletu čtyři góly. Po skončení odvetného utkání si pak s útočníkem promluvil a snažil se ho přemluvit, aby přestoupil do Realu. Ovšem Lewa dodržel slovo a skončil v Bayernu. Minulý rok Real znovu zkoušel zlákat polského reprezentanta, jehož myšlenka přestoupit do Realu lákala („Nedá se říct ne Realu“), dokonce jeho agent byl spatřen v loži stadionu San Bernabéu. Ovšem touha Péreze angažovat Lewandowského ostře narazila u vedení Bayernu, který odmítl o přestupu jednat.

Kun Agüero

Jiný přestupový sen Florentina Péreze se rozplynul v létě 2011. Prezident se v Agüerovi úplně viděl a měl s hráčem uzavřenu předběžnou smlouvu. Kun si dokonce koupil dům v La Finca, který má dodnes. Jenže předběžná smlouva nikdy nevstoupila v platnost, protože Real nechtěl rozpoutat válku s konkurenčním Atléticem. „Není to problém fandovství. Atlético může jednat s Realem, ale ne o tomto hráči ani žádném jiném v tomto okamžiku. Nebudeme jednat nyní ani příští rok. Mluvil jsem s Florentinem a dospěli jsme k dohodě Atlético - Real, podle níž ani jeden klub nepřetáhne hráče z druhé klubu. Ani z mládežnických kategorií. Tudíž je nemožné, aby šel Kun do Realu. Mám čestné slovo madridského prezidenta a odchod Kuna nebudeme projednávat. Ani teď ani na konci léta,“ uvedl Gil Marín, ředitel Atlética Madrid. Pérez v posledních měsících zkoušel přemluvit Griezmanna z Atlética, ovšem pak se raději stáhl ze strachu z konfliktu s Atléticem. Jak se zdá, dohoda stále platí.

Franck Ribéry

Hned jak nastoupil Florentino Pérez podruhé do své funkce (2009), vytyčil si cíl angažovat tři hvězdné borce jedním tahem. Koupil Kaká, Ronalda a Benzemu. Nicméně s Ribérym nepochodil. Bayern, tak jako v případě Lewandowskiho a také Alaby, se rezolutně odmítl bavit o přestupu. Hráč dokonce hrozil Rummeniggemu a Hoenessovi, že celou věc požene až k arbitráži, aby z Bayernu odešel. Ovšem nakonec zvítězila moc direktivy bavorského klubu. Tehdejší prezident Bayernu Hoeness uvedl: „Ribéry zůstane a nikdo na světě na nás nebude tlačit.“ Mourinho přišel na San Bernabéu v roce 2010 a také jeho petice byl přestup francouzského fotbalisty. Real Madrid se do jednání vrhl plnou silou, ale situace se nezměnila. Real zůstal bez Ribéryho, který pro změnu setrvává v Allianz Aréně dodnes.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, as.com

Související odkazy
Nejnovější články