Zpět na » Primera Division » Juventus rezignoval na Mascherana

Juventus rezignoval na Mascherana

Juventus rezignoval na Mascherana © lequipe.fr - Javier Mascherano

2

Líbilo se

22.06. - Přetahovaná o Javiera Mascherana, klíčového hráče barcelonské sestavy, zřejmě po pár dnech končí. Sám sportovní ředitel Juventusu Giuseppe Marotta totiž potvrdil, že od zájmu angažovat argentinského borce upouští a vše nasvědčuje tomu, že Mascherano stráví nadcházející sezónu na Camp Nou.

Byla to jak letní přeháňka z čistého nebe. Ve španělském tisku se najednou objevily zprávy o tom, že Mascherano chce opustit Barcelonu a že už je domluvený na podmínkách smlouvy s Juventusem Turín.

Nechuť argentinského obránce či záložníka byla způsobena především rozlíceným pocitem z toho, že se za něj klub nepostavil během soudních jednáních, kde se řešily jeho daňové podvody, ale hlavně kvůli smlouvě, kterou mu klub několikrát slíbil vylepšit, ale neučinil tak.

Giuseppe Marotta, ředitel turínského klubu ovšem dnes uvedl, že od snahy koupit Javiera Mascherana ustupují. „Případ Mascherana je uzavřen. Jeho přestup, stejně jako Andrého Gomese, je utopie,“ uvedl výmluvně Moratta.

Důvody toho, že se tak rapidně mění situace, jsou zřejmě dva. Za prvé Barcelona vedení Juventusu odkazovala na zaplacení výkupní klauzule hráče, která činí 100 milionů eur. A za druhé, při uvědomění, jak vážná je situace, nelenil sportovní ředitel katalánského klubu a neprodleně podnikl cestu do Bostonu, aby se sešel osobně s Mascheranem, který je zde s argentinskou reprezentací. Podle všeho hráčovi konečně nabídl o dost lepší smlouvu. Její platnost zřejmě zůstane stejná (do roku 2018), ovšem gáže El Jefecita výrazně vzroste.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, as.com

Související odkazy
Nejnovější články