Zpět na » Primera Division » Letní hloubková proměna: Barçu může opustit až šest obránců

Letní hloubková proměna: Barçu může opustit až šest obránců

Letní hloubková proměna: Barçu může opustit až šest obránců © sport.es - Až šest obránců může v létě Barcelonu opustit

5

Líbilo se

26.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE Pokud je v Barceloně nějaká řada, kterou v létě čeká opravdu razantní obměna, pak je to obranná linie. Defenzíva azulgranas v probíhající sezóně přichystala nejednou svým fanouškům nepříjemné okamžiky a s některými jejími komponenty přestal kouč Luis Enrique počítat nadobro.

Luis Enrique by to chtěl vzít zgruntu. Jenže na tak náročnou proměnu asi nebudou ve vedení klubu finance. I tak ale je v kádru Barcelony šest hráčů, jejichž budoucnost na Camp Nou je velmi nejistá. Přímo nahnutá. A všichni obránci.

Douglas a Adriano

Více než evidentní jsou případy dvou Brazilců - Douglase a Adriana. S nimi kouč nepočítá už dlouho a nesáhl pro ně ani v zápasech s teoreticky slabšími soupeři, v nichž se většinou díky rotacím se sestavou najdou zápasové minuty i pro podobné odpadlíky. Sice mají platnou smlouvu, nicméně klub jim navrhne, jestli by si nechtěli hledat nové působiště.

Vermaelen

Další borec, který už je jednou nohou pryč z klubu. Nestálé výkony a hlavně jeho křehká tělesná schránka určitě nesplňují požadavky velikosti barcelonského klubu. Každopádně vedení pořád doufá, že by mohlo větší část z vložených 19 milionů eur získat zpět.

Marc Bartra

Další sezóna, která skončila zklamáním. Tedy co se zápasové porce týče. Protože jinak, když nastoupil, pokaždé splnil svůj úkol. Jeho budoucnost se rýsuje mimo barcelonský klub. Loni byla jeho výkupní klauzule 12 milionů eur. Hráč se rozhodl zůstat. Nyní narostla na 50...

Dani Alves

Brazilec zaslouží zvláštní zmínku. Loni ho vedení ve vítězné euforii prodloužilo a zbývá mu ještě rok smlouvy. Názory vedení a trenéra na jeho budoucnost se ale liší. Enrique by s ním rád počítal, nicméně management, vzhledem k jeho stále ještě vysokému kreditu na mezinárodní úrovni, by nevidělo úplně od věci jeho prodej. Dle jeho vyjádření už má nejlepší roky za sebou. Navíc na jeho adresu chodí zajímavé nabídky z Číny.

Aleix Vidal

Jedna z letních posil také nepředvádí výkony, jaké se od ní očekávaly. Nedávná slova trenéra na jeho osobu rovněž přiživily pochybnosti nad jeho dalším angažmá v Katalánsku.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, sport.es

Související odkazy
Nejnovější články