Zpět na » Primera Division » Barcelona chce, aby si Neymar vybral: Buď olympiádu, nebo Copu Américu

Barcelona chce, aby si Neymar vybral: Buď olympiádu, nebo Copu Américu

Barcelona chce, aby si Neymar vybral: Buď olympiádu, nebo Copu Américu © skysports.com - Neymar JR

14

Líbilo se

16.04. - Bude to zase nabité léto. Tedy pro brazilskou reprezentaci určitě. Tím pádem i pro hráče Barcelony Neymara. Na Kanárky čeká v létě Copa América a ještě olympijský turnaj na domácí půdě a trenér Dunga chce mít při obou akcích největší hvězdu k dispozici. To se ale managementu katalánského klubu pochopitelně nelíbí. A tak mu dává na vybranou: buď jedno anebo druhé.

V posledních dnech probleskly v Brazílii zprávy, že vedení brazilské federace CBF, potažmo trenér národního týmu Carlos Dunga, počítá s barcelonskou hvězdou Neymarem na obě akce, které má reprezentace před sebou. Od 3. do 26. června se odehraje na americké půdě mimořádný turnaj Copa América, jenž se koná při příležitosti 100. výročí od založení CONMEBOL - Jihoamerické fotbalové konfederace. V termínu 3. - 20. srpna se pak ještě v Brazílii koná v rámci Olympijských her fotbalový turnaj.

To, že by se Neymar zúčastnil obou akcí, se pochopitelně nelíbí direktivě barcelonského klubu. Na základě těchto zpráv informovala CBF o svém postoji a vysvětlovala své důvody tím, že hráč si po náročné sezóně potřebuje především odpočinout.

Zatím management azulgranas sáhl k diplomatické cestě, ovšem pokud se CBF bude cukat a trvat na Neymarově nominaci na oba turnaj, pak nebude váhat sáhnout i k legislativním krokům.

„Elitní fotbalisté by měli odpočívat, pro dobro všech. My jsme CBF prostřednictvím dopisu objasnili náš postoj. Byli bychom raději, kdyby hrál na olympiádě, ačkoliv rozhodnutí necháme na nich. Měl by to být ale jen jeden turnaj. Pokud budeme muset prosadit náš postoj uděláme to, ale upřednostňujeme dohodu,“ sdělil včera barcelonský prezident Josep Maria Bartomeu.

Barcelona má právo zakázat Neymarovi start na Olympijských hrách, na Copu Américu jsou ale její páky krátké.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, marca.com

Související odkazy
Nejnovější články