Zpět na » Primera Division » La Liga nemá jasného kandidáta

Primera Division - La Liga nemá jasného kandidáta

0

Líbilo se

09.04. - Po 29 kolech se Primera división zamotala ještě více. Díky prohře Barcelony, remízy Sevilly a výhře Realu Madrid, jsme svědky nejtěsnějšího rozdílu mezi prvním a třetím mužstvem. Do konce zbývá ještě devět kol a do bojů o titul může zasáhnout klidně pět týmů.

Barcelona je sice s 56 body prozatím lídrem ligy, ale musíme podotknout, že zase tak velikou výhodu nemá. Druhá Sevilla je totiž od ní vzdálená pouhý jeden bod, Real Madrid jen dva a Zaragoza s Valencií šest. Jakmile zabrousíme do minulých dvou sezón, uvidíme jasný rozdíl. V předchozích dvou letech měla Barcelona mnohem větší náskok a byla jasným favoritem. Sice má teď jen minimální náskok, ale jedinou výhodu, kterou v současné době vlastní, je její los na zbývajících devět utkání. Ještě ji čeká: Mallorca (doma), Villarreal (venku), Levante (doma), Real Sociedad (venku), Betis (doma), Atlético (venku), Getafe (doma), Espanyol (doma) a Nástic (venku).

Sevilla, která nadále okupuje druhou pozici, zahodila svou největší šanci vyhoupnout se do čela Primera división. Barcelona ji v podobě prohry nad Zaragazou nabídla možnost stát se lídrem, ale Sevilla získala jen jeden bod, když doma remizovala s Racingem. Ovšem je to jediné mužstvo, které ještě stále hraje ve třech soutěžích a to může být rozhodující. Nicméně v lize ji čekají tito soupeři: Valencia (venku), Athletic (doma), Real Madrid (venku), Recreativo (doma), Deportivo (venku), Zaragoza (doma), Mallorca (venku) y Villarreal (doma).

Naproti tomu má Real Madrid na starosti jen La Ligu a v poslední době se mu v ní také daří. Od té doby co vypadnul z ligy mistrů získává hodně bodů, a také proto se dokázal dostat dva body za Barcelonu. Na svěřence trenéra Capella ještě čekají tito soupeři: Racing (venku), Valencia (doma), Athletic (venku), Sevilla (doma), Espanyol, (doma), Recreativo (venku), Deportivo (doma), Zaragoza (venku) y Mallorca (doma).

Real Zaragoza je jedním z nejlepších týmů z tak zvané druhé vlny. Znovu to dokázal v tomto kole, kdy porazil vedoucí Barcelonu a už na ni ztrácí jen šest bodů. Devět týmů, které na něho čekají jsou tito: Nástic (doma), Celta (doma), Osasuna (venku), Racing (doma), Valencia (venku), Athletic (doma), Sevilla (venku), Real Madrid (doma) y Recreativo (venku).

Valencie se soustředí hlavně na ligu mistrů, ale v lize chce samozřejmě také ještě zabojovat. Po dobrém výsledku v Londýně, ji ale uštědřil porážku Athletic Bilbao. Kvůli tomu je na páté pozici a na Barcelonu ztrácí, stejně jako Zaragoza, šest bodů. Ovšem když zabojuje v následujících devíti zápasech, může ještě do bojů o titul promluvit. Čekají ji tito soupeři: Sevilla (doma), Recreativo (doma), Deportivo (venku), Zaragoza (doma), Mallorca (venku), Villarreal (doma), Zaragoza (doma), Levante (venku) y Real Sociedad (doma).

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články