Zpět na » Primera Division » Real dotahuje Barcu, ztrácí dva body

Primera Division - Real dotahuje Barcu, ztrácí dva body

0

Líbilo se

09.04. - Fabio Capello po vítězství svých barev nad Osasunou 2:0 zářil spokojeností, přestože Real je teď za vedoucí Barcelonou už jen na rozdíl dvou bodů, nechtěl hodnotit šance týmu na titul.

"Získali jsme body, jsme v dobré fyzické pohodě, v týmu vládne ten správný duch, což je nejdůležitější. Navíc, když vyhrajete, nacházíte se v psychycké pohodě, to je základ. Nechci mluvit o tom, jaké procentuální šance na titul máme. Jedeme zápas od zápasu, jako by to bylo finále," uvedl italský trenér větu, která se v posledních dnech stává jakousi otřepanou frází, nejen u jeho mužstva.

Kromě výhry chtěl Fabio Capello vyzdvihnout výkon Brazilce Emersona. "Dnes jsme viděli Emersona, kterého znám, myslím, že může být ještě lepší. Je to důležitý hráč, vybojuje hodně míčů, dobře přihrává, připravuje gólové situace a dobře vyváží balon. Jeho návrat je důležitý pro mužstvo," řekl.

"Už se cítí mnohem lépe, je pravda, že předtím měl zdravotní potíže, díky kterým nemohl pracovat naplno," připustil. Dále trenér Realu vysvětlil důvody, které ho vedly zařadit Raúla do útoku. "Až do teďka měl Raúl dobrou sezonu. ale začínal se mi zdát trochu unavený, ne tak svěží, tak jsem ho vrátil tam, kde se cítí nejlépe, kde propukne jeho gólový apetit," uzavřel.

Jeden z nejlepších hráčů včerejšího utkání s Osasunou byl navrátilec Emerson. "Jsem šťastný, že můžu být v týmu, jakým je Real. Když navíc hraji dobře, jako dnes a dělám dobře svou práci, tím lépe. Myslím, že v psychyckém rozpoložení, ve kterém se teď nacházím, budu v Realu šťastný. Chci dát mužstvu hodně," podotkl Emerson.

"Dohrával jsem hodně unavený, protože skoro dva měsíce jsem pořádně nehrál. Snažil jsme se dát všechno pro dobro mužstva a pro fanoušky. Dneska nezářil jenom Emerson, celé mužstvo bojovalo, aby vyhrálo obtížné utkání. Je vždycky lepší mluvit o týmu a ten dneska hrál dobře," zhodnotil. Pouze si posteskl, že svůj návrat nevylepšil vstřelenou brankou.

"Mohl jsem dát gól, abych ukázal své schopnosti, tedy střelu hlavou, ale gólman Osasuny předvedl parádní zákrok." Emerson potvrdil, že Capello pochválil každého hráče v kabině. "Capello mi pogratuloval, stejně jako ostatním v šatně. Nejdůležitější bylo vyhrát obtížné utkání a nám se to podařilo, navíc jsme hráli dobře a to jsme chtěli."

Dokonce souhlasil s trenérem, který prohlásil, že do této chvíle nepodával takové výkony, jaké os něj očekával a že může Reau pomoci více. "To co řekl Capello je pravda. Můžu hrát mnohem lépe. Musím nadále pracovat, protože dnes jsem byl mnohem lepší. Teď musím vydržet na této úrovni abych se mohl zlepšovat."

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články