Zpět na » Primera Division » Příkladný loajální zaměstnanec Zidane - přes devítibodovou ztrátu pro něj titul ztracený není

Příkladný loajální zaměstnanec Zidane - přes devítibodovou ztrátu pro něj titul ztracený není

Příkladný loajální zaměstnanec Zidane - přes devítibodovou ztrátu pro něj titul ztracený není © as.com - Zinedine Zidane

0

Líbilo se

22.02. - Prezident Pérez musí mit radost alespoň z toho. Byť se Realu nedaří na trávníku, hráči a jejich trenér neztrácí víru. Nebo je to jen lhaní si do vlastní kapsy? Zkrátka a dobře, přes devítibodovou ztrátu na první místo Zidane a spol. nadále věří, že zisk ligového titulu je stále v moci madridského klubu.

Včera Real Madrid opět rozdával body, byť je sám nezbytně potřebuje. Výkon v Málaze nestál za nic, což nejlépe dokládá skutečnost, že nejlepším mužem na trávníku byl brankář Keylor Navas. To je pokaždé více než výmluvné. Vzhledem k devítibodové ztrátě na vedoucí Barcelonu, která je po výsledku 4:0 z El Clásica prakticky desetibodová, by možná bylo nejsympatičtější si přiznat, že je titul ztracen a soustředit se na Ligu mistrů.

Ale takové řeči jsou na San Bernabéu možná i zakázány. A dokud bude matematicky možné první místo dosáhnout, uslyšíme stále stejnou písničku. „V žádném případě jsme se nerozloučili s myšlenkami na titul. Ačkoliv to bude ještě těžší. Nikdy nesklopíme ramena, protože je ve hře stále hodně bodů," prohlásil po remíze 1:1 madridský kouč.

„Jak říkám, ve hře je stále spousta bodů a ztrácet mohou i ostatní. Já ale na ostatní nemyslím, chci se soustředit jen na naší práci, ať se děje do se děje. Musím si udělat rozbor, nejen hráčů, protože jsme přes týden pracovali dobře. Nic nevypustíme, takové obavy neexistují. Pořád je tu liga, také Liga mistrů a budeme za každých okolností bojovat až do konce."

Zcela jiný pohled, než drtivá většina lidí, kteří utkání v Málaze viděli, nabídl francouzský trenér. „Nemyslím si, že bychom nehráli dobře. Problémy nám dělaly odražené míče, dorážky, dohrávané akce. Ale ani tak jsme nehráli špatně. Měli jsme příležitosti na to, abychom zápas vyhráli."

Možné problémy se zápasy na soupeřových kolbištích Zidane okomentoval následovně: „Poslední zápas v Lize mistrů jsme hráli venku a vyhráli. Zápas byl obtížný a víc k tomu není co říct. Podle mě liga ztracená není a pro hráče už vůbec ne."

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, marca.com

Související odkazy
Nejnovější články